دکتر کلاهبردار گوش بیماران را می‌برید
کد خبر: 1054575
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QLH
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
مردی با داشتن مدرک دکترای مدیریت و سه سابقه کلاهبرداری این بار با جعل مهر یکی از پزشکان سرشناس برای خودش مطلب دایر کرد و مشغول خالی کردن جیب بیماران شد تا اینکه با طرح شکایت‌های مشابه بازداشت شد.

مردی با داشتن مدرک دکترای مدیریت و سه سابقه کلاهبرداری این بار با جعل مهر یکی از پزشکان سرشناس برای خودش مطلب دایر کرد و مشغول خالی کردن جیب بیماران شد تا اینکه با طرح شکایت‌های مشابه بازداشت شد.
به گزارش جوان، چندی قبل زن ۵۰‌ساله‌ای در تهران به اداره پلیس رفت و از پزشک قلابی جراح پلاستیک به اتهام کلاهبرداری و عمل جراحی نامتعارف شکایت کرد.
شاکی در توضیح ماجرا به مأموران پلیس گفت: من از دوران جوانی آرایشگاه زنانه‌ای در یکی از خیابان‌های شمالی تهران دارم و مدتی است که در کار پاکسازی پوست فعالیت دارم. اواسط سال قبل از طریق یکی از دوستانم با مرد جوانی به نام اشکان آشنا شدم که مدعی بود دکتری تخصصی اورولوژی از امریکا و مدرک تخصصی دیگری از ایتالیا دارد. او اطلاعات زیادی درباره رشته‌هایی که مدعی بود متخصص است داشت و حتی درباره جراحی‌های پلاستیکی که در خارج از کشور انجام داده‌بود با ما حرف زد. آن زمان خواهرم سنگ کلیه داشت که اشکان او را به بیمارستانی معرفی کرد که تحت درمان قرار گیرد و وقتی هم به بیمارستان رفتیم و گفتیم از آشنایان دکتر اشکان هستیم، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی خیلی به ما احترام گذاشتند به طوری‌که همان جا مطمئن شدم او متخصص واقعی است، اما خبر نداشتم که او از مشخصات پزشک دیگری سوءاستفاده کرده و حتی کادر درمانی بیمارستان‌هایی را هم فریب داده است.
پوست سرم را کند
اشکان وقتی فهمید من در کار پاکسازی پوست فعالیت دارم گفت که کلینیک جراحی زیبایی در خیابان مرزداران دارد و از من خواست برای او مشتری بفرستم و گفت در این کار تخصص عالی دارد. هر باری که او را می‌دیدم خودروی مدل بالای گرانقیمتی مثل بنز اس‌۵۰۰ یا سانتافه سوار بود و من هم به او اعتماد کردم تا اینکه دی‌سال قبل از من خواست برای کاشت ابرو به کلینیکش بروم و من هم خیلی خوشحال شدم که پزشک متخصصی می‌خواهد برای من کاشت ابرو انجام دهد و به مطبش رفتم. آن روز چهار ساعت در اتاق عمل بودم و او مقداری از پوست پشت سرم را کند، اما نتوانست کاشت ابرو را انجام دهد و در نهایت هم پوست سرم را داخل ظرف آبی قرار داد و داخل یخچال فریز کرد تا در فرصت بعدی آن را پیوند بزند، چون مدعی بود پوست من ایراد داشته‌است و من هم حرف‌های او را قبول کردم.
کلاهبرداری
در حالی که در انتظار این بودم دکتر مرا برای جراحی به مطبش فراخواند و ابروهایم را ترمیم یا کاشت کند او با زیرکی از من کلاهبرداری کرد. اشکان گفت که در بازار ارز و خودرو هم فعالیت دارد و از من خواست پول‌هایم را در این زمینه سرمایه‌گذاری کنم.
من می‌خواستم یک خودرو برای فرزندم بخرم که اشکان گفت او برای من از شرکت ایران خودرو حواله خودروی صفر می‌گیرد و بعد من ۱۴۰‌میلیون تومان به حسابش واریز کردم و از طرف دیگر هم برای سرمایه‌گذاری دلار ۷۸‌میلیون دیگر هم به او دادم، اما او نه برای ما حواله خودرو گرفت و نه دلار که در نهایت مقداری از پول را پس داد و بقیه را امروز و فردا می‌کند.
گوش خواهر زاده‌هایم را برید
وی ادامه داد: خواهرم دو پسر ۲۸ و ۱۹ ساله دارد که گوش‌های آن‌ها کمی بلند و غیر عادی هستند. پس از اینکه عمل کاشت من موفقیت‌آمیز نبود موضوع را به خواهرم گفتم که تازه فهمیدم خواهرم نیز به او اعتماد داشت دو پسرش را برای عمل جراحی گوش به کلینیک او برده است. خواهرم گفت آقای دکتر چند ساعتی مشغول عمل بود و گوش‌های دو پسرش را برید و بعد پانسمان کرد الان که پانسمان را برداشته‌اند گوش‌های پسرانش خیلی نافرم شده‌اند به طوری‌که پسرانش افسردگی گرفته‌اند و از خانه بیرون نمی‌روند. پس از این حادثه من فهمیدم که او مرد کلاهبردار و شیادی است و هیچ تخصصی هم درباره پزشکی و زیبایی ندارد و در حالی که به شدت افسردگی گرفته‌ام تصمیم گرفتم به اداره پلیس بیایم و از مرد شیاد شکایت کنم.
۶۰ عمل زیبایی
با شکایت زن جوان مأموران پلیس تحقیقاتشان را آغاز کردند. پس از این پنج شکایت مشابه دیگر به پلیس‌آگاهی رسید که همگی حکایت از آن داشت مرد شیاد با عمل‌های جراحی نامتعارف که عوارض زیادی هم برای زنان جوان داشته اقدام به کلاهبرداری کرده‌است.
سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ درباره این خبر گفت: بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد پزشکی قلابی ۳۴‌ساله دارای سه‌سابقه کلاهبرداری و جعل دارد در این مدت ۶۰‌عمل جراحی زیبایی انجام داده است.
وی ادامه داد: مأموران متهم و همدستش را در مطبش دستگیر و در بازرسی از کلینیک متهم ۹۴‌مهر قلابی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی، قوه‌قضائیه نظام پزشکی یک قبضه اسلحه و ۸‌تیر جنگی کشف کردند. متهم برای تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه‌یکم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

 گفتگو با متهم
چقدر سواد داری؟
من مدرک دکتری مدیریت دارم.
یعنی شما مدرک دکتری در رشته دیگری داشتی و بعد در رشته پزشکی کلاهبرداری می‌کردی؟
بله.
چرا از رشته خودت استفاده نکردی؟
من سابقه دارم و به افراد سابقه‌دار هم کسی کار نمی‌دهد. واقعیتش همیشه دوست داشتم خیلی زود پولدار شوم و به همین خاطر در حالی که مدرک دکتری داشتم، دست به کلاهبرداری و جعل اسناد زدم که به همین اتهام سه‌بار دستگیر و روانه زندان شدم. وقتی سابقه دار شدم دیگر احساس کردم این راه را باید ادامه دهم و فکر می‌کردم راه برنگشتی نیست.
چه شد که این بار تصمیم گرفتی به عنوان پزشک جراح پلاستیک کلاهبرداری کنی؟
من از دوران کودکی علاقه شدیدی به پزشکی داشتم و در این باره هم همیشه مطالعه می‌کردم، اما در کنکور در رشته پزشکی قبول نشدم و به اجبار در رشته مدیریت تحصیل کردم و دکتری گرفتم، اما همیشه فکر نمی‌کردم به آرزویم نرسیده‌ام تا اینکه این بار تصمیم گرفتم مطب بزنم و شروع به طبابت کنم و در نهایت تصمیمم را اجرایی کردم و در دو رشته اورولوژی و جراحی پلاستیک و زیبایی مطب زدم و کارم را شروع کردم.
با چه جرئتی دست به این کار زدی؟
من به خودم اعتماد داشتم. چون همانطور که گفتم به این رشته علاقه زیادی دارم و همیشه در این زمینه مطالعه می‌کردم. من به صورت تخصصی تمامی این رشته را مطالعه کردم و به تمامی رمز و راز آن آشنا هستم.
در این مدت چند نفر را فریب دادی؟
۶۰ زن را فریب دادم و از آن‌ها کلاهبرداری کردم.
از هر نفر بابت عمل جراحی چقدر می‌گرفتی؟
بستگی به نوع عمل جراحی داشت. معمولاً از ۵‌میلیون شروع می‌شد.
از قبل هم تحت تعقیب مأموران بودی؟
بله، در دادسرای ناحیه ۵‌تهران پرونده کلاهبرداری داشتم که به سه‌سال حبس محکوم شده‌بودم و تحت تعقیب بودم.
در این مدت چطور تونستی با پزشکان و بیمارستان‌ها ارتباط بگیری؟
من مهر یکی از پزشکان سرشناس را جعل کرده‌بودم و خودم را جای آن پزشک جازده بودم و با مشخصات و هویت او کار می‌کردم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار