کمبود ۱۶۰ مگاوات انرژی برق در استان قزوین
کد خبر: 1054471
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QJb
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین درستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع مدیریت مصرف آب و برق گفت : در استان ۱۶۰ مگاوات کمبود انرژی برق داریم که نیمی توسط صنایع و نیمی در بخش خانگی با خاموشی دو ساعته در روز تامین می شود.
سعید بهادیوند چگینی در این جلسه گفت: با افزایش شدت گرمای هوا و کم شدن بارش ها درحال حاضر تمام آب پشت سدها برای شرب ذخیره شده و عملا آب سد برای تولید برق مصرف نمی شود و ما با کمبود انرژی مواجه هستیم
وی افزود: طول ماندگاری گرما موجب شده راندمان نیروگاه ها کاهش یافته و نگهداری برج های خنک‌کننده سخت شده و بدلیل گرما، رله به طور اتومات عمل کرده و پست برق از مدار خارج میشود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین بیان کرد: در استان ۱۶۰ مگاوات کمبود برق داریم که ۸۰ مگاوات را صنایع جبران می کنند با مدیریت مصرف و ۸۰ مگاوات خاموشی اعمال می شود.
چگینی تصریح کرد: در استان ۵ واحد تولید رمز ارز مجاز داریم در قزوین، بویین زهرا و آبگرم فعالیت داشتند که ۴ واحد تعطیل شده و تنها یک واحد در بویین زهرا که ژنراتور جداگانه دارد و به شبکه سراسری متصل نیست مشکلی ندارد و فعالیت دارد.
وی گفت: با خاموشی حداکثر دو ساعت در روز در بخش خانگی قادرهستیم وضعیت را کنترل کنیم و همچنان از مشترکین درخواست می کنیم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا از شرایط کنونی عبور کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی