آغاز به کار «پایگاه تابستانی من» در شاد
کد خبر: 1053486
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q3i
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
به منظور پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، «پایگاه تابستانی من» در صفحه اول شبکه شاد با شعار «هر دانش‌آموز، یک نقش اجتماعی و یک مهارت» افتتاح شد.

به منظور پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، «پایگاه تابستانی من» در صفحه اول شبکه شاد با شعار «هر دانش‌آموز، یک نقش اجتماعی و یک مهارت» افتتاح شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز به کار پایگاه‌های تابستانی خبر داد و گفت: «پایگاه تابستانی من» در شاد آغاز به کار کرده‌است. تا کنون فقط در سامانه همگام بیش از یک میلیون دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند.
علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه فعالیت‌های تابستانی برای نشاط، شادابی و امید‌آفرینی در بین دانش‌آموزان با بیان اینکه اوقات فراغت مهم‌ترین بستر برای رشد و شکوفایی جسمی و معنوی و تقویت هویت دینی و ملی است، اظهار کرد: این برنامه در سطح کشور آغاز می‌شود و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش است که با کمک بخش‌های داخلی و بیرونی شکل می‌گیرد.
وی افزود: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در شرایط سخت کرونایی از سوی آموزش و پرورش و در راستای استمرار جریان تربیت صورت می‌گیرد. با توجه به تجربه سال گذشته، امسال را با برنامه‌تر، به موقع، فناورانه‌تر و هم افزایانه‌تر برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت دانش‌آموزان در «پایگاه تابستانی من» شروع شده و فعالیت‌ها و قابلیت‌های جدیدی نیز در حال بارگذاری است. یک اتفاق جدید دیگری که رخ داده این است که سامانه همگام را به شبکه شاد متصل کردیم که حکایت از ارتقای حوزه فناوری در بر‌نامه‌ریزی‌های مختلف دارد.
کاظمی به اتصال ۱۵۰ مسجد فعال و برتر به سامانه اوقات فراغت نیز اشاره کرد و افزود: شعار برنامه‌های تابستانی امسال، «هر دانش‌آموز، یک نقش اجتماعی و یک مهارت» است. فعالیت‌ها در بستر شبکه شاد شکل می‌گیرد و به صورت محدود اگر بتوانیم با رعایت پروتکل‌ها برخی را هم حضوری برگزار می‌کنیم.
وی افزود: از اول تیرماه با ایجاد پایگاه‌ها، فعالیت‌های تابستانی را رسماً شروع کردیم و تا کنون فقط در سامانه همگام بیش از یک میلیون دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند که بدون احتساب ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی است. کلاس‌های اوقات فراغت رسماً تا شنبه آتی در کل کشور آغاز به کار خواهند کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سعی کردیم از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش استفاده کنیم، گفت: برای امسال ۲۵ هزار پایگاه تابستانی پیش‌بینی کرده‌بودیم که به ۳۰ هزار پایگاه رسیده‌است. برنامه‌های اوقات فراغت را در پنج محور و ۱۰۰ سرفصل طراحی کرده‌ایم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار