نصب مستقیم پمپ روی شبکه توزیع آب جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد
کد خبر: 1052867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ptj
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:
مهرداد خورسندی با اعلام این خبر گفت: در پی نصب تعداد زیادی پمپ غیرمجاز بر روی شبکه آبرسانی شهرها و روستاهای تحت پوشش که منجر به کاهش شدید فشار، قطع آب و اختلال در امر آبرسانی عادلانه به مردم شده بود، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در نامه ای از دادستان محترم عمومی و انقلاب استان اصفهان درخواست مجوز قانونی برای برخورد با افراد متخلف کرد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: خوشبختانه مقام محترم قضایی با این درخواست موافقت و اجازه برخورد با مشترکین پرمصرف، مشترکینی که تظاهر به استفاده ناصحیح از آب در شرایط فعلی می کنند و مشترکینی که اقدام به نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه نموده اند، صادر کرد.

وی گفت: بر همین اساس از ابتدای هفته جاری عملیات شناسایی و قطع انشعاب مشترکان متخلف آغاز شد و گروه های مروج مصرف بهینه آب آبفای استان اصفهان با همراهی مأموران نیروی انتظامی اجازه دارند ضمن رعایت موازین شرعی، قانونی و حقوق شهروندی، نسبت به شناسایی و قطع انشعاب آب افراد متخلف اقدام کنند.

سخنگوی آبفای استان اصفهان افزود: بدیهی است به محض این که افراد متخلف نسبت به جمع آوری پمپ مستقیم و نصب پمپ و مخزن ذخیره براساس استانداردهای تعریف شده اقدام کنند، انشعاب آب آن ها دوباره وصل خواهد شد.

وی با بیان این که درحال حاضر شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ با 3200 لیتر در ثانیه کمبود آب مواجه است گفت: پمپ های غیرمجاز، مدیریت شبکه و عدالت توزیع آب را از دست شرکت آبفا خارج می سازد و به همین دلیل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شناسایی و قطع انشعاب آب مشترکین متخلف را در دستور کار جدی قرار داده است.

وی در عین حال از شهروندان خواست در صورت مشاهده پمپ های غیر مجاز، مراتب را به سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان 122 اطلاع دهند.

اضافه می شود بر اساس بندهای 34-4 و 39-4 آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب نصب پمپ مستقیم روی شبکه آبرسانی ممنوع است و شرکت های آبفا می توانند انشعاب این گونه مشترکین را تا زمان رفع تخلف به صورت موقت قطع کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار