مقاوم سازی در اولویت برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است
کد خبر: 1052008
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pfs
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان:
رضایی، با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی 2برابر شده است، گفت: مقاوم سازی بنیاد مسکن روستایی از برنامه های مهم این نهاد است.

مسعود رضایی، به خبرنگار جوان از لرستان گفت: امسال بنا به پیشنهاد بنیاد مسکن و تصویب هیات دولت مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن روستایی به ۱۰۰  میلیون تومان رسید و بازپرداخت آن نیز از ۱۵ به ۲۰ سال افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان افزود: این تسهیلات با نرخ سود پنج ساله است و مابه التفاوت آن را دولت تضمین و پرداخت می کند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مجموع فعالیت‌های مختلفی از جمله مقاوم سازی مسکن روستایی، اجرای طرح هادی، احداث و مقاوم سازی مسکن محرومان و صدور سند را بر عهده دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: اکنون متوسط مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکن روستایی این استان ۷۶ درصد است در حالیکه این شاخص در کشور ۵۰ درصد برآورد می‌شود.

رضایی با اعلام اینکه با اتمام کار بازسازی واحدهای مسکونی در دست اجرا، میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در استان به ۹۰ درصد می رسد، اظهار داشت:صاحبان  ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی روستایی اکنون به سیستم بانکی برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی معرفی شده اند.

رضایی از مردم خواست ایمن سازی و مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی را جدی بگیرند و افزود: حدود ۱۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای لرستان ساخته شده است که ۱۲۱ هزار واحد آن از تسهیلات مقاوم سازی و نوسازی بنیاد مسکن استفاده کرده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۶ درصد از واحدهای مسکن روستایی لرستان بازسازی شده است و حدود ۳۲ هزار واحد دیگر نیاز به مقاوم سازی دارد.

 

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار