حماس: ضرب شست ديگري به تل‌آويو نشان مي‌دهيم
کد خبر: 1051647
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pa3
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
در واكنش به تأييد مجدد راهپيمايي صهيونيستي پرچم
پليس رژيـم صهيونيســتي عصر جمعه دوباره موافقت خود را با برگزاري راهپيمايي تحريك‌آميز موسوم به «راهپيمايي پرچم» در قدس اشغالي اعلام كرد

پليس رژيـم صهيونيســتي عصر جمعه دوباره موافقت خود را با برگزاري راهپيمايي تحريك‌آميز موسوم به «راهپيمايي پرچم» در قدس اشغالي اعلام كرد و همان روز البته ساكنان قدس و الخليل به منظور حمايت از ساكنان محله شيخ جراح كه تل‌آويو درصدد اشغال آن است، در خيابان‌هاي اطراف آن راهپيمايي كردند كه طبعاً با يورش نظاميان رژيم صهيونيستي مواجه شدند و شمار ديگري از فلسطينيان اين دو شهر توسط صهيونيست‌ها بازداشت شدند تا بار ديگر حماس تأكيد كند مقاومت براي نشان دادن ضرب شستي ديگر به اين رژيم آماده است.

رژيم صهيونيستي قصد دارد سه‌شنبه هفته جاري مراسم موسوم به «راهپيمايي پرچم» را در قدس برگزار كند كه چند بار به تعويق افتاده است. در اين مراسم كه سازمان‌هاي نژادپرست صهيونيستي و شهرك‌نشينان افراطي آن را برنامه‌ريزي كرده‌اند، قرار است صهيونيست‌ها با تجمع در خيابان‌هاي قدس اشغالي و تكان‌دادن پرچم رژيم جعلي اسرائيل، بر لزوم پاكسازي نژادي عليه فلسطيني‌ها تأكيد كنند.
«غازي حمد» عضو دفتر سياسي حماس در واكنش به اين موضوع، رژيم كودك‌كش صهيونيستي را از ماجراجويي جديد و تحريك مقاومت فلسطين برحذر داشت و گفت که به نظر مي‌رسد تل‌آويو از پاسخ اخير غزه عبرت نگرفته است و عضو دفتر سياسي حماس نیز در واكنش به قصد رژيم صهيونيستي براي برگزاري «راهپيمايي پرچم» به شبكه «الجزيره» گفت: «به نظر مي‌رسد رژيم صهيونيستي از درس‌هاي اخير در جنگ «شمشير قدس» عبرت نگرفته و بر تحريك كردن فلسطيني‌ها اصرار دارد.» حمد تأكيد كرد: «مقاومت براي بازدارندگي و دادن درس‌هاي سخت‌تر و قوي‌تر به اسرائيل آماده است.»
وي در ادامه تصريح كرد: «ملت فلسطين، مقاومت را به خوبي فرا گرفته و گردان‌هاي «القسام» شاخه نظامي حماس و ديگر گروه‌هاي مقاومت براي دادن درس‌هاي بيشتر به رژيم اسرائيل آماده هستند.» حمد افزود: «هدف تمام اقدامات رژيم صهيونيستي در قدس تغيير هويت اسلامي اين شهر و مسجدالاقصي است.» در عمليات شمشير قدس، گروه‌هاي مقاومت فلسطيني در نوار غزه بيش از 4هزار موشك و راكت به سمت فلسطين اشغالي شليك و خسارات زيادي به اين رژيم وارد كردند.
در صحنه ميداني نظاميان رژيم صهيونيستي همچنان به سركوب فلسطينیان معترض ادامه مي‌دهند و در همين راستا بامداد روز شنبه «نبيل نعيم النتشه» را كه از سرشناسان شهر الخليل و اسير آزاده‌اي است كه بيش از ۱۲سال از عمر خود را در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي سپري كرده است، بازداشت كردند. نيروهاي اشغالگر اسرائيل همچنين «فراس وائل ابوشرخ» و «محمود شبانه التميمي» از اسراي آزاده فلسطيني را بازداشت كردند. نظاميان صهيونيست همچنين در ورودي‌هاي شمالي شهر الخليل موانع نظامي كار گذاشته‌اند و با متوقف كردن خودروهاي عبوري اقدام به بازرسي از اين خودروها مي‌كنند.
از سوي ديگر پليس رژيم صهيونيستي روز شنبه دو نوجوان فلسطيني ساكن قدس را به شرط حبس خانگي و تبعيد از بخش قديمي قدس اشغالي آزاد كرد. اين اقدامات مانع اعتراضات فلسطينيان نشد و آنها در يك راهپيمايي در قدس بر استمرار حمايت از اهالي شيخ جراح تأكيد و اقدامات رژيم صهيونيستي را براي كوچاندن اهالي اين محله محكوم كردند. شركت‌كنندگان در اين راهپيمايي شعار «قدس پايتخت ابدي دولت فلسطين است»، «اشغالگري نه» و «مهاجرت اجباري نه» سر دادند. رژيم اشغالگر از حدود ۴۰روز پيش با قرار دادن بلوك‌هاي سيماني در ورودي‌هاي محله شيخ جراح، اين محله را بسته و مانع از ورود فلسطينيان به اين محله مي‌شود.
به دليل تداوم فشارهاي شهرك‌نشينان صهيونيست و تباني آنها با دادگاه‌هاي قدس، خطر آوارگي و كوچ اجباري نزديك ۵۰۰ فلسطيني در قدس را كه داراي ۲۸ منزل در محله شيخ جراح هستند، تهديد مي‌كند.
رأي امروز كنست براي پايان نتانياهو
«يائير لاپيد» رئيس حزب «آينده‌اي هست» با تكميل توافق ائتلافي با تمامي هفت حزب «اردوگاه تغيير» و ارائه آن به كنست(پارلمان صهيونیست‌ها) در يك قدمي تشكيل كابينه قرار گرفت. رئيس حزب «آينده‌اي هست» رژيم صهيونيستي و رهبر مخالفان اين رژيم توافق‌هاي ائتلافي را با تمامي هفت عضو اردوگاه تغيير امضا كرده است. طبق اين توافق‌هاي ائتلافي، قرار است نفتالي بنت تا آگوست ۲۰۲۳ نخست وزير باشد و لاپيد در طول اين دوره وزير خارجه رژيم صهيونيستي خواهد بود و پس از آن دو طرف سمت‌هايشان را به يكديگر تحويل خواهند داد و تا پايان دوره كنست فعلي در نوامبر ۲۰۲۵ لاپيد نخست وزيري را بر عهده خواهد گرفت.
همچنين قرار است در كابينه ائتلافي لاپيد و بنت، بني گانتز در سمت وزارت جنگ ابقا شود و ليبرمن، ساعر، آيلت شاكد و ميراو ميخائيلي نيز به ترتيب وزير دارايي، وزير دادگستري، وزير داخلي و وزير كار خواهند بود.
قرار است كنست امروز يك‌شنبه نشستي را براي بررسي اعطاي رأي اعتماد به كابينه معرفي شده برگزار كند اما در راستاي آخرين تلاش‌ها براي ماندن در قدرت، بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به «بني گانتز» وزير جنگ اين رژيم پيشنهاد داد به مدت سه سال نخست‌وزيري را در دست بگيرد كه با جواب رد گانتز مواجه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار