احتمال افزایش ابتلا به کرونا در خراسان رضوی از اواخر خرداد وجود دارد
کد خبر: 1050828
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PMq
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
دبیر کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا با بازگشت موج جدید بیماری در خراسان رضوی از اواخر خردادماه امسال وجود دارد.

دکتر علی اصغر انجیدنی  افزود: در حال حاضر در خصوص شیوع موج جدید کرونا در شهرهای جنوبی و شرقی کشور به علت گونه های جهش یافته هندی و آفریقایی از سوی وزارت بهداشت هشدار داده شده است.

وی اضافه کرد: اگرچه هم اکنون تعداد مبتلایان در سطح کشور رو به کاهش است اما شهرهای جنوبی و مناطق شرقی، شرایط ویژه ای را تجربه می کنند از این رو قرارگاه مرکزی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل احتمال بازگشت دوباره بیماری همچنان حالت دفاعی و آماده باش خود را حفظ کرده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۶۶۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند.

انجیدنی افزود: خطر شیوع  کرونا یا مدل هندی آن در مناطق شرقی از جمله خراسان رضوی وجود دارد بنابر این حفظ آماده باش، ‌عدم کاهش تعداد تخت های بستری، ادامه اجرای طرح شهید سلیمانی و  واکسیناسیون در این زمینه مورد تاکید است.

وی ادامه داد تشدید نظارتها، تاکید بر اجرای دقیق پروتکل های درمان و ارجاع بیماران به بیمارستانها نقش به سزایی در کنترل بیماری در  صورت شیوع موج جدید دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی