بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه انتقال اب از سد طالقان به شهرستان آبیک
کد خبر: 1050027
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P9v
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار شهرستان آبیک، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و جمعی از مدیران اجرایی استان ضمن بازدید از مراحل اجرایی پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک، پیشرفت فیزیکی این پروژه را مورد ارزیابی قرار دادند.

 دکتر عدل معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه این بازدید ضمن ابراز رضایت از روند اجرایی پروژه عنوان داشت: حدود 1100 میلیارد ریال از اعتبارات مورد نیاز این پروژه در سال گذشته و ابتدای سال جاری به پروژه تزریق شده و تا پایان این ماه نیز حدود 700 میلیارد ریال دیگر به پروژه تزریق مالی صورت می گیرد. وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص این منابع مالی و تلاش مجموعه کارفرما، مشاور و پیمانکار تا قبل از پایان دولت دوازدهم شاهد اتمام عملیات اجرایی و رسیدن آب شرب با کیفیت بالا به شهرستان آبیک باشیم.
مهندس ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه اظهارداشت: مطالعه پروژه های آبی استان در دهه ۸۰ شروع شد و در همین راستا نیز عملیات اجرایی پروژه مهم تامین آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان از سد طالقان در سال 96 آغاز شد ولی بدلیل عدم تخصیص منابع مالی کار به حالت نیمه تعطیل درآمد بطوریکه در سال 98 این پروژه فقط 8 درصد پیشرفت فیزیکی داشت. وی افزود: در ادامه با طولانی شدن زمان اجرای پروژه و افزایش هزیته ها مجبور به فازبندی و اولویت بتدی پروژه شدیم. در نتیجه به دلیل مشکلات کیفی آب شرب شهرستان آبیک و مطالبات دیرین مردم جهت تامین آب  شرب گوارا و با کیفیت مناسب، آبرسانی به آبیک در اولویت اول اجرا قرار گرفت. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین ادامه داد: پروژه خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرستان آبیک به طول ۱۷.۵ کیلومتر تاکنون ۵۵  درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز برای اجرای آن هزینه شده است و با تخصیص بموقع باقیمانده اعتبار مورد نیاز این پروژه قادریم تا اواخر تیرماه آن را تکمیل و آماده بهره برداری نماییم. که در این صورت جمعیتی بالغ بر  ۱۰۰ هزار  نفر تا افق  ۱۴۲۵ از آب شرب سالم و گوارا برخوردار خواهند شد. 
مهندس ملکی در پایان در خصوص پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان اظهارداشت: این پروژه به طول ۳۰۰ کیلومتر و با برآوردی بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال در مرحله انتخاب گروه سرمایه گذاری می باشد که فراخوان آن نیز برگزار شده است.  
شایان ذکر است با اجرای طرح مهم انتقال آب شرب از سد طالقان به استان جهت تامین آب شرب با کیفیت ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا کمبود آب شرب بیش از 80 درصد از جمعیت استان تا افق 1425 تامین می گردد که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲0۰۰ میلیارد تومان در مرحله انتخاب سرمایه گذار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار