وجود 17 مرکز تخصصی و دپارتمان فنی و حرفه‌ای و مهارتی در کشور
کد خبر: 1049926
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P8I
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور مطرح کرد؛
اوسط هاشمی، از فعالیت 17 مرکز تخصصی و دپارتمان فنی و حرفه‌ای و مهارتی در کشور خبر داد و گفت: ۴۳ مرکز دیگر ایجاد خواهد شد.

به گزارش جوان از لرستان، علی اوسط هاشمی، امروز(9خرداد)، در بازدید از مراکز فنی و حرفه‌ای بروجرد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ۱۷ مرکز تخصصی و دپارتمان فنی و حرفه‌ای و مهارتی در کشور وجود دارد و ۴۳ مرکز دیگر ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور با بیان اینکه در این دوره ایجاد ۶۰ مرکز تخصصی و دپارتمان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: از این تعداد سه دپارتمان مربوط به استان لرستان است.

وی خاطرنشان کرد: سه دپارتمان ملی مهارت عشایر، فناوری و آی تی و ورشو در استان لرستان در نظر گرفته شده است.

اوسط هاشمی رویکرد اصلی فنی و حرفه ای را تخصصی کردن مهارت ها عنوان کرد و گفت: استان هایی که نرخ بالای بیکاری و نرخ مهارتی ضعیفی دارند، بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان بروجرد در حوزه ورشو معروفیت بالایی دارد، تصریح کرد: در این حوزه باید قامت ملی داده شود و با ایجاد این مرکز تخصصی به تدوین استانداردهای این رشته پرداخته شود.

رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور با تأکید بر ضرورت توجه به استارت اپ ها، بیان کرد: این مهم راه ورود به بازارهای مختلف و بین المللی را فراهم می کنند و باید متناسب با نگاه مشتری باشد که در بخش های  تنوع زایی، بازار رقابت و نظر مشتری مؤثر است.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار