ناکامان دیروز، گلزنان امروز
کد خبر: 1049248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OxM
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
برش‌هایی از بازی‌های معوقه استقلال و پرسپولیس که دوشنبه شب برگزار شد
گلزنی آرمان رمضانی پس از ۳۰۰ روز و گل پیروزی‌بخش مهدی عبدی در بازی‌های دوشنبه شب استقلال و پرسپولیس مقابل صنعت نفت و ذوب سبب شد زوج خط حمله ناکام قرمز‌ها در نیم‌فصل اول، یک شب به یادماندنی را تجربه کنند.
سعيد احمديان

 


سرویس ورزشی جوان آنلاین: گلزني آرمان رمضاني پس از 300 روز و گل پيروزي‌بخش مهدي عبدي در بازي‌هاي دوشنبه شب استقلال و پرسپوليس مقابل صنعت نفت و ذوب سبب شد زوج خط حمله ناكام قرمزها در نيم‌فصل اول، يك شب به يادماندني را تجربه كنند.
دوشنبه شب ليگ برتر يك شب جذاب را تجربه كرد، شبي كه استقلال، پرسپوليس و فولاد كه چند بازي‌شان به دليل حضور در مرحله گروهي ليگ قهرمانان در ارديبهشت به تأخير افتاده بود، يكي از بازي‌هاي معوقه‌شان را برگزار كردند.


ول نكن‌ترين مدافع عنوان قهرماني
قرمزها براي پنجمين قهرماني متوالي و ثبت ركوردي كه دهه‌ها دست نخورده باقي بماند با همان انگيزه‌اي كه براي اولين قهرماني در ليگ شانزدهم با برانكو تلاش مي‌كردند در ليگ بيستم هم با يحيي گل‌محمدي همان مسير را ادامه مي‌دهند. البته برخلاف قهرماني‌هاي چهارگانه قبلي‌شان براي پنجمين جام، حريف سرسختي مانند سپاهان دارند كه پس از چند فصل دوری از جمع مدعيان، در فصل جاري همان تيم مدعي سابق نشان داده كه تنها براي ايستادن روي پله اول ليگ برنامه مي‌ريزد. رقابت ميليمتري سپاهان و پرسپوليس برخلاف فصل پيش كه قرمزها توانستند چند هفته زودتر جشن قهرماني بگيرند، به نظر می‌رسد در بيستمين دوره ليگ اين‌بار تا هفته آخر ادامه داشته باشد و در ليگ امسال خبري از يك قهرماني زودهنگام نباشد.
پرسپوليس دوشنبه شب در فولادشهر مقابل ذوب‌آهن كه يك بازي معوقه از هفته بيستم بود در حالي كه يك بر صفر عقب افتاده بود با بازگشت به بازی توانست با زدن دو گل، نتيجه مسابقه را به نفع خودش برگرداند تا با كسب سه امتياز گل‌محمدي و شاگردانش از كورس رقابت با سپاهان فاصله نگيرند، آن هم با داشتن يك تيم يكدست و جاافتاده كه چهار سال است به قهرماني عادت كرده است.
با اين برد، پرسپوليس با سپاهان 48 امتيازي و صدرنشين هم‌امتياز شد و تنها به دليل تفاضل گل روي رده دوم قرار گرفت. حالا آنها هفت فينال ديگر تا پايان دوره بيستم پيش‌رو دارند، مسابقاتي كه در تلاشند مانند 23 بازي قبلي‌شان امتيازهايي دشت كنند كه بتواند آنها را دوباره به جام برساند.


دفعه سوم خون بپا مي‌شود؟
به پرسپوليس نيامده که به اصفهان برود و حواشي خارج از زمين براي اين تيم دردسرساز نشود تا جايي كه اين‌بار مي‌گويند حتي جان‌شان هم به خطر افتاده و احتمال كشته شدن‌شان وجود داشته است. اگر 19‌ارديبهشت هواداران سپاهان با حضور جلوي اتوبوس پرسپوليس و ضرب و شتم هواداران اين تيم مانع حركت گل‌محمدي و شاگردانش به سمت ورزشگاه شدند، دوشنبه شب هم اگرچه پرسپوليس با ذوب‌آهن بازي داشت، اما اتوبوس آنها قبل از ديدار با ذوب‌آهن از طرف فرد يا افرادي ناشناس با ترقه‌هاي انفجاري مورد حمله قرار گرفت و آسيب ديد. اگرچه باشگاه سپاهان اين حمله را محكوم كرد، اما خيلي‌ها گفته‌اند كه هواداران سپاهان پشت اين حمله بوده‌اند تا قرمزها مقابل ذوب نتيجه نگيرند و امتياز از دست بدهند. ترفندي كه حتي با پرتاب نارنجك هم به آن نرسيدند.
روايت يحيي گل‌محمدي از حمله نارنجكي به اتوبوس پرسپوليس گوياي همه چيز است: «نارنجك‌هايي كه به سمت اتوبوس ما پرتاب شد، واقعاً در حد نارنجك‌هاي جنگي بود! با استرس خيلي زياد وارد زمين شديم و قبل از مسابقه هم اصلاً نمي‌خواستيم بازي كنيم، ولي به احترام فوتبال و هواداراني كه پاي تلويزيون بودند و تمام افرادي كه براي فوتبال زحمت مي‌كشند بازي كرديم. خدا به ما رحم كرد كه اتوبوس ما چپ نشد، وگرنه صحنه خيلي وحشتناكي اتفاق می‌افتاد. افرادي كه اين كار را كردند به قصد كشتن ما اين كار را انجام دادند. من در اتوبوس بچه‌ها نبودم و در اتوبوس پشت سر آنها حضور داشتم، اما وقتي صحنه را ديدم، پاهايم مي‌لرزيد!» به نظر مي‌رسد اگر چنين رفتارهایی ادامه داشته باشد و با خاطيان برخورد نشود، حضور بعدي پرسپوليس در اصفهان براي بازي با سپاهان يا ذوب مي‌تواند پایانی خونین داشته باشد.

چشم آبي‌ها به بقيه!
استقلالي‌ها پس از باخت در دربي، دو هفته‌اي است كه روي جاده برد افتاده‌اند تا فاصله‌شان با صدر جدول بيشتر نشود. شاگردان فرهاد مجيدي پس از برد 2 بر يك ذوب‌آهن، اين‌بار هم در بازي معوقه هفته بيستم كه به دليل حضورشان در آسيا برگزار نشده بود، صنعت نفت را كه در نيم‌فصل دوم تنها يك سايه از تيم شگفتي‌ساز نيمه اول ليگ است با گلی که در وقت‌هاي تلف شده وارد دروازه آباداني‌ها كردند، شکست دادند و نتیجه را به نفع خودشان رقم زدند.
آنها با يك بازي كمتر با تيم‌هاي اول و دوم 11 امتياز فاصله دارند، فاصله‌اي كه سبب شده اميدواري هواداران استقلال كه پس از نمايش قابل قبول در آسيا به وجود آمده بود كمتر از قبل شود، به خصوص كه آنها براي نزديك شدن به سپاهان و پرسپوليس دل به سه امتياز دربي بسته بودند كه آن مسابقه را واگذار كردند تا با وجود دو بردي كه در ادامه به دست آوردند، همچنان اميدشان براي جبران فاصله امتيازي كه با دو تيم بالايي‌شان دارند، حداقلي باشد. اگرچه مجيدي و شاگردانش همچنان اين اميد را دارند كه سپاهان و پرسپوليس در بازي‌هاي باقی مانده تا هفته سي‌ام امتياز از دست بدهند و آنها شانس‌شان براي بالا بردن جام جدي‌تر شود.


شب به يادماندني مهاجمان گل‌نزن!
دوشنبه يك شب ويژه و البته به يادماندني براي دو مهاجم خط حمله پرسپوليس در نيم‌فصل اول بود، مهدي عبدي و آرمان رمضاني، دو مهاجم نوك حمله‌ای كه در شروع ليگ نااميد‌كننده بودند، به طوري كه انگار براي زدن توپ به سمت دروازه‌ها به پاي‌شان قفل بسته بودند. كارنامه‌اي كه باعث شد يحيي گل‌محمدي عذر رمضاني را بخواهد و او با پيشنهاد فرهاد مجيدي به اردوگاه تيم رقيب برود و عبدي هم به نيمكت پيچ شد و قرمزها با بازگشت عيسي آل‌كثير و قرارداد با شهريار مغانلو، سعي كردند كارنامه ضعيف دو مهاجم نيم‌فصل اول‌شان را از ذهن‌ پاك كنند.
دوشنبه شب اما براي اين دو مهاجم مغضوب ابتداي ليگ به بهترين شكل به پايان رسيد. عبدي كه در بازي با شاهين عامري در جام حذفي بعد از چهار ماه براي پرسپوليس گلزنی کرده بود، مقابل ذوب هم گل دوم و برتري را وارد دروازه شهاب گردان كرد تا نشان دهد كه قفل پاهايش گویا باز شده است. آرمان رمضاني هم كه خريدش توسط استقلال پس از عملكرد فاجعه‌بار در پرسپوليس مورد انتقاد قرار گرفته بود، در بازي دوشنبه با صنعت نفت به عنوان يار تعويضي وارد زمين بازي شد و بعد از بيش از 300روز گل زد تا هم فشارها كمي از روي او برداشته شود و هم سه امتياز حياتي را به امتياز آبي‌ها اضافه كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار