معاون حناچی: تعدیل نیرو نداشتیم، فقط چابک سازی کردیم
کد خبر: 1048035
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Odn
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
معاون شهردار تهران با اشاره به اختصاص 3 هزار میلیارد تومان بودجه برای محلات پایتخت، گفت: تهران را ارزان و بدون استقراض اداره کردیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران در نشست خبری حناچی و دو معاون مالی و منابع انسانی درباره استخدام های جدید در شهرداری تهران اظهار داشت:‌همیشه قبل از انتخابات تعداد زیادی به نیروهای شهرداری اضافه می شد ولی اکنون این اتفاق را شاهد نبودیم. همچنین از سال ۹۶ تاکنون در زمینه آمار نیروهای شهرداری به زیر ۶۰ هزار نفر بدون تعدیل های رایج با بازنشستگی های انگیزشی رسیدیم.

وی درباره سامانه شفاف گفت: در این سامانه ۱۶ آیتم را به نمایش گذاشتیم، برای مثال معاملات متوسط بزرگ شهرداری و تعداد نیروهای شهرداری در این سامانه مشخص شده اند.

معاون شهردار تهران ادامه داد: در ازای هر ۶ درصد کاهش نیرو باید حدود ۲ درصد جذب نیرو داشته باشیم و در ازای هر دو نیروی شهرداری یک نیرو گرفته ایم.

مظاهریان گفت: شهرداری تهران با توجه به تورم معادل سال ۸۵ بودجه گرفته و اینکه گفته می شود شهر ارزان اداره شده سند و دلیل دارد و ما استقراض های بزرگی نکرده اما شهر را اداره کرده ایم.

وی با بیان اینکه یکی از تغییرات بزرگ در شهر تهران، معطوف کردن نگاه ها در مدیریت شهری به سمت محلات است، خاطر نشان کرد: حدود ۳ هزار میلیارد به بودجه محلات اختصاص داده شده است.

معاون شهردار تهران گفت: همه سازمان های دولتی متورم هستند اما شهرداری به دلیل اینکه مستقیما بودجه دولتی نمی گیرد لازم است که بتوانیم این سازمان را چابک کنیم البته به جای تعدیل های رایج دایره را وسیع و در معرص افکار عمومی قراردادیم.

وی با بیان اینکه علیرغم نگرفتن کمک های دولتی ۹۰ درصد حقوق کارکنان افزایش یافته است، گفت: پیش از این به دلیل نبود اطلاعات جامع نمی توانستیم تخمین برنیم چقدر نیرو داریم و خوشبختانه سامانه به روزی تهیه شده تا فهرست همه کارکنان شهرداری را بررسی کنیم.

مظاهریان با بیان اینکه در این دوره با شفافیت توانستیم فسادها در شهرداری را برملا و با آنها مقابله کنیم، گفت: اینکه شهرداران مناطقی که مورد فساد قرار می گیرند در همان دوره مورد برخورد قرار دهیم از افتخارات این دوره است.

وی گفت: در سال های ۹۵ و ۹۶ حدود ۱۲ هزار نفر به نیروهای شهرداری تهران اضافه شده است و پس آن شهرداری روش دیگری را پیشی گرفت.

مظاهریان در پاسخ به پرسشی در مورد تذکر سه عضو شورای شهر در مورد همسان سازی حریم بان و هادیان شهر و اختلاف بودجه در شهرداری گفت: در بودجه سال گذشته اعداد و ارقام سازمان ها مشخص بود. دولت افزایش حقوق ها را با تاخیر اعلام می کند و سال گذشته نیز دیرتر از همیشه بود.

وی گفت: ۱۰۰ میلیارد برای افزایش حقوق شهربان و حریم بان در نظر گرفتیم که شورا تصویب کرده است و موضوع به معاونت مالی ابلاغ شده که معاونت مالی ۴۰ میلیارد تاکنون پرداخت کرده است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار