نشت یابی بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی
کد خبر: 1045628
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O0y
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
مدیرعامل شرکت گاز لرستان خبر داد؛
مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: سال گذشته در راستای نگهداشت شبکه و ارتقاء ضریب ایمنی، بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی و تجهیزات و تاسیسات نشت یابی شد.

به گزارش جوان از لرستان، گودرزی با اعلام این خبر اظهار داشت: نشت یابی از شبکه های گازرسانی، تجهیزات، تاسیسات و انشعابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، که این امر موجب جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی، اثرات مخرب زیست محیطی و از همه مهم تر جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در این زمینه می شود.

وی ادامه داد: نشت یابی از خطوط گاز و تاسیسات را یکی از اولویت های کاری خود دانسته و نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه ای ورزید.

گودرزی گفت: واحد بازرسی فنی شرکت گاز استان لرستان با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه‌های نشت یاب و تیم های مجرب نشت یابی، کنترل و پایش را به صورت منظم و دوره ای انجام می دهند.

وی ادامه داد: نشت یابی از ۲۶۱ هزار انشعاب و ۵۲۴ هزار مورد اتصالات مشترکین و یکهزار و ۷۰۰ مورد تاسیات مشترکین صنعتی، کشف ۸۹۲ محل نشت زیر زمینی، و همچنین کشف حدود ۴۰ هزار نشت درجه ۲ در سال گذشته می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان اضافه کرد: پس از شناسایی موارد نشتی توسط تیم های فنی کنترل نشت گاز، موارد نشتی و مخاطره آمیز از طریق سامانه مدیریت نشت یابی در اسرع وقت به واحد بهره برداری و تعمیرات اعلام تا نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام نمایند.

گودرزی گفت: عملیات نشت یابی می بایست با دقت و برنامه ریزی مدون و توجه ویژه صورت پذیرد و این یعنی نگاه جدی به موضوع نگهداشت شبکه ، حفظ جان و مال مجاورین شبکه و تاسیسات و خدمات رسانی مطلوب می باشد و اجرای دقیق نشت یابی جزء اولویت های ضروری می باشد .

برچسب ها: گاز ، نشت یابی ، انشعاب
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار