آخرین آمار کرونا در جهان +جدول
کد خبر: 1044977
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NqT
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۸۳۲ هزار و ۶۵۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا-کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۴۴ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۶۸۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۷۲ هزار و ۲۷۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۲۲ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۲۸۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۵ هزار و ۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۵۱ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۸۳ هزار و ۳۳۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۱۵ هزار و ۸۰۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۹۶۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۱۸۴ هزار و ۶۷۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۱ هزار و ۹۱۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۴ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۹۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳۸۱ هزار و ۶۸۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس و ایتالیا نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۲۸۸، ۴ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۱۲۵، ۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۵۹۱، ۴ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۷۰۳ و ۳ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۸۹۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۳ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۷۲ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۶۷۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۲۵ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴۳۴، ۱۳ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۸۸۰ و ۱۲ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۳۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار کرونا در جهان +جدول

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار