تشدید نظارت‌های بهداشتی بر اماکن عمومی نیازمند همراهی مردم است
کد خبر: 1044965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NqH
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با تاکید بر لزوم توجه بیشتر شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام کرونایی گفت: تشدید کنترل ها و نظارت های بهداشتی بر اماکن عمومی و بازار نیازمند همراهی بیشتر مردم است.

سید علی موسوی  در جلسه کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه افزود: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان و بیشتر مناطق کشور، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و موازین بهداشتی در قالب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در تمامی بخش ها ضروری و حیاتی تر از هر زمانی است.

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود تعطیلی برخی از مشاغل بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، ترددهای غیر ضروری شهروندان در محلات و مناطق مختلف شهری کاهش نیافته است.

وی با اشاره به اجرای گام پنجم مقابله با کرونا در کشور اضافه کرد: فرهنگ سازی و مشارکت بیش از پیش شهروندان با کاهش ترددهای غیر ضروری در معابر عمومی و پرهیز از تجمعات گروهی، راهکار اساسی برای کاهش شیوع بیماری کووید 19 در موج سهمگین چهارم این بیماری است.

وی گفت: در راستای تشدید نظارت و کنترل بر اماکن عمومی، میزان رعایت مواین بهداشتی و پروتکل ها در واحدهای صنفی گروه یک که مجاز به فعالیت هستند، به صورت مستمر مورد پایش قرار گرفته و در صورت بروز تخلف با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: تمامی ادارات و دستگاه ها در قالب ستاد مقابله با کرونا موظف به اجرای وظایف درون و برون بخشی خود در کمیته های تعیین شده بوده و همه آنها با همراهی و همکاری و مشارکت فعال زمینه ساز خدمت رسانی به شهروندان و کاهش اثار و زمینه های بروز بیماری کرونا باشند.

وی ادامه داد: کنترل شدید بهداشتی بازارچه ها و تعطیلی پارک ها در دستور کار نهادهای متولی امر قرار گرفته و از فعالیت اماکنی که برخلاف مصوبات ستاد کرونا اقدام می کنند، جلوگیری و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: دورکاری در ادارات و نهادها نیز نباید مانع و بهانه ای برای خدمت رسانی به شهروندان شود و شهروندان نیز از تردد های غیر ضروری اداری نیز در ایام کرونایی پرهیز کنند.

وی افزود: با توجه به ضرورت تامین امنیت روانی جامعه و لزوم آگاه سازی و اطلاع رسانی، همراهی بیشتر رسانه ها و نهادهای فرهنگی در این زمینه احساس می شود.

برچسب ها: بهداشت ، کرونا ، نظارت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار