تشکیل باند سرقت پس از رهایی از زندان
کد خبر: 1043660
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NVE
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
سارق مسلح که پس از رهایی از زندان با تشکیل باندی تازه سریال سرقت‌هایش را شروع کرده بود بار دیگر بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: چندی قبل مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد.

وقتی مأموران پلیس در محل که خانه‌ای در خیابان ولنجک بود حاضر شدند شاکی جزئیات ماجرا را برایشان شرح داد. او گفت: پدر و مادرم که هر دو سالخورده هستند به تنهایی زندگی می‌کنند. ساعت‌۲۰:۳۰ بود که پدرم تماس گرفت و گفت که دزد به خانه‌شان زده است که خیلی زود خودم را به اینجا رساندم. پدرم گفت که سارقان چهار مرد مسلح بودند که پس از تخریب در وارد شده و یک کیلو طلا، مقداری پول و تعدادی از لوازم با ارزش خانه را سرقت کرده‌اند که درخواست رسیدگی دارم.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی به اداره‌۱۷ پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد و تحقیقات در این باره به جریان افتاد. مأموران پلیس در اولین گام با حضور در محل و بررسی میدانی، دوربین‌های مداربسته را بررسی کرده و اطلاعاتی درباره چهره سارقان و مشخصات خودروی آن‌ها به دست آوردند. تحقیقات بیشتر نشان داد که یکی از سارقان حمید نام دارد و از مجرمان سابقه‌دار است که قبلاً به اتهام سرقت بازداشت شده و به زندان افتاده بود.

در شاخه دیگری از بررسی‌ها مأموران پلیس با بررسی شکایت‌های مشابه متوجه شدند که اعضای باند مسلح به این شیوه به خانه‌های دیگر در تهران و چند شهر دیگر هم دستبرد زده‌اند.

پس از به دست آمدن این اطلاعات بود که مخفیگاه سردسته باند در محدوده شهرستان فردیس شناسایی شد و تحت مراقبت‌های پلیس قرار گرفت. همزمان با شناسایی محل بود که مأموران با ورود به مخفیگاه حمید او را به همراه یکی از اعضای باند که زن جوانی بود بازداشت کردند. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار زیادی اموال مسروقه به ارزش ۲ میلیارد تومان، به همراه یک قبضه اسلحه جنگی و ۱۴ فشنگ کشف کردند.

حمید وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به سرقت‌های مسلحانه با همدستی اعضای باندش اعتراف کرد. او گفت: مدتی قبل که از زندان آزاد شدم باند تازه‌ای تشکیل دادم. ما پنج نفر بودیم که شبانه خانه‌های مورد نظرمان در شمال شهر را شناسایی می‌کردیم و در حالی که مسلح بودیم با تخریب در وارد شده و مرتکب سرقت می‌شدیم. متهم گفت: ما در چند شهرستان هم به این شیوه مرتکب سرقت شده‌ایم. سردسته باند ادامه داد: من برای فروش اموال سرقتی از زنی که عضو باند بود استفاده می‌کردم. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به یکصد فقره سرقت مسلحانه اعتراف کرده است. وی گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر و بازداشت اعضای فراری باند جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار