فرماندار: شمار مبتلایان کرونای انگلیسی در اسکو به ۲۴ نفر افزایش یافت
کد خبر: 1042340
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N9w
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
فرماندار اسکو هشدار داد: تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی با حضور گردشگران در این شهرستان به ۲۴ نفر افزایش یافته و در صورت استمرار این روند، نگرانی از شیوع بیشتر این گونه از ویروس کرونا در این شهرستان وجود دارد.

بابک رضی منش در یک گفت و گوی خبری گفت: تمام دستگاه های اجرایی مکلف هستند با اعمال دستورالعمل های وضعیت زرد بر روند رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نظارت دقیق داشته و با متخلفان برخورد قانونی قاطع کنند.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش های دستگاه های اجرایی، قضایی، نظامی و انتظامی و مجاهدت های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی در کنترل ویروس کرونا در سال گذشته اظهار کرد: ثبت بیشترین روزهای آبی از نظر وضعیت کرونایی در سطح استان و کمترین میزان شیوع، نشان دهنده همراهی و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل ها و تلاش و اهتمام مسئولین شهرستان اسکو است.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به اجرای دقیق سه اصل مهم مراقبت، نظارت و حمایت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک طرح جامع و پیشگیرانه، اظهار کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی و ترجیح شیوه اقناعی برای عدم انجام سفرهای نوروزی به خواست مردم، به جای اعمال محدودیت و جریمه در شهرهای زرد و آبی مورد تاکید و انتخاب ستاد ملی کرونا است.

رضی منش با اشاره به آمار مبتلایان کرونا در اسکو افزود: تعداد کل مبتلایان شهرستان ۲هزار و ۷۶۲ نفر می باشد که از این تعداد متاسفانه ۱۴۶ نفر فوتی داشته ایم و تعداد بروز بیماری در هر هزار نفر ۱۶.۸ نفر است. 

فرماندار شهرستان اسکو بروز موارد مثبت کووید ۱۹ را در سطح شهرستان ۸.۹ نفر به ازای هر ۱۰ هزار مبتلا عنوان کرد و با  تفکیک مبتلایان بر اساس شهر سکونت، گفت: شهر اسکو و روستاهای بخش با ۱۵.۲ نفر در ۱۰هزار مبتلا بیشترین میزان ابتلا نسبت به جمعیت‌، شهر سهند با ۸.۷ نفر در ۱۰هزار در رتبه دوم و شهر ایلخچی با ۸.۴ نفر در ۱۰ هزار رتبه سوم قرار گرفته اند.

رئیس ستاد کرونای شهرستان اسکو با ابراز نگرانی از واریانت کرونای انگلیسی در شهرستان از افزایش تعدا مبتلایان به این ویروس به ۲۴ نفر خبر داد و افزود: با تلاش شبانه روزی کادر بهداشتی شهرستان و برای جلوگیری از انتشار این ویروس، ۴۰۰ نفر دارای تماس نزدیک با مبتلایان، شناسایی و با انجام تست های لازم مراحل ایزوله و قرنطینه برای آنان انجام‌ گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی در روستاهای هدف گردشگری  شهرستان اسکو گفت: متاسفانه نزدیک به ۵۰ درصد آمار مبتلایان کرونای انگلیسی در روستاهای واقع در محورهای گردشگری بوده و ضروری است در این مناطق با تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، با افرادی که سلامت مردم را به مخاطره می اندازد، برخورد قاطع به عمل آید.

رضی منش با اشاره به آمار ورود گردشگران در هفت روز اول نوروز اظهار کرد: روزانه به طور متوسط پنج هزار نفر وارد شهرستان اسکو شده اند،  که با تحلیل آمار ورود گردشگر، نگرانی از بابت روند صعودی مسافران نوروزی در روزهای آینده به خصوص روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین وجود دارد که ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و تشدید نظارت ها را دوچندان می کند. 

فرماندار شهرستان اسکو گفت: برابر دستورالعمل، ورود خودرو های مربوط به شهرهای نارنجی و قرمز به شهرستان ممنوع است و پلیس راهور به محض رویت نسبت به اعمال جریمه اقدام خواهد کرد.

برچسب ها: اسکو ، کرونا ، درمان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار