حمایت از هنرمندان برای عبور از بحران کرونا
کد خبر: 1041912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N32
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
عملکرد صندوق اعتباری هنر در سال ۹۹ تشریح شد
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، پوشش بیمه کرونا برای هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر و پرداخت کمک‌هزینه به هنرمندان آسیب‌دیده را یکی از اقدامات مهم این صندوق در سال ۹۹ دانست.
محمدصادق عابدینی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  سیدحسین سیدزاده در نشست رسانه‌ای با موضوع تشریح عملکرد صندوق اعتباری هنر در سال ۹۹، گفت: به دلیل شیوع کرونا طولانی‌ترین دوره تعطیلی حوزه فرهنگ و هنر را شاهد بودیم و این تعطیلی باعث از رونق افتادن کسب و کار‌ها شد و نشان داد فرهنگ و هنر در صورت حمایت نشدن تا چه حد در برابر بحران‌ها دچار تزلزل خواهد شد. سیدزاده با اشاره به پرداخت کمک‌هزینه بیکاری کرونا به ۵۸ هزار نفر از اعضای صندوق گفت: با تمام محدودیت‌ها، حق بیمه تأمین اجتماعی و سرانه درمان سه ماه اول سال ۹۹ به ۳۷هزار بیمه‌شده پرداخت شد که سازمان تأمین اجتماعی در این راه همکاری خوبی با صندوق انجام داد. همچنین در اقدامی دیگر حق بیمه درمان تکمیلی فصل تابستان ۲۶ هزار بیمه شده پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به بیش از ۲هزار و ۷۰۰ نفر مستمری‌بگیر عضو، صدور بیمه‌نامه کرونا برای تمامی ثبت‌نام‌کنندگان هنرکارت و پرداخت کمک‌هزینه ایام بیکاری کرونا از جمله اقدامات دیگری بود که طی این ایام از سوی صندوق به هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه ارائه شد.

وی با معرفی طرح‌های صندوق اعتباری هنر برای سال ۱۴۰۰ گفت: پیشنهاد شد برای شب عید، مبلغی به عنوان کمک‌هزینه بیکاری هنرمندان توزیع شود، بر این اساس برای همه هنرمندان که در هنرکارت ثبت‌نام کرده‌اند، مبلغی معادل عیدی کارمندان دولت یعنی ۵/۱ میلیون تومان واریز می‌شود که تمامی این هنرمندان می‌توانند از طریق هنرکارت دریافتی یا مراجعه به بانک این پول را برداشت کنند. سیدزاده در ادامه گفت: پیگیر هستیم در حوزه بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق، در صورت امکان، برای ابتدای سال۱۴۰۰ حق بیمه دو ماه اول سال یعنی فروردین و اردیبهشت را به صورت رایگان پرداخت کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در دی ماه سال۹۹ و با همکاری بیمه سامان همه اصحاب فرهنگ و هنر تحت پوشش بیمه کرونا قرار گرفتند که در کنار مزایای زیاد، خسارت ایام بستری هم شامل این بیمه می‌شود، ضمن اینکه در سال۹۹، برای همه اعضا سه ماه بیمه تکمیلی را رایگان محاسبه کردیم. مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین از راه‌اندازی «سایه» (سامانه یکپارچه هنرمندان) برای تعامل با هنرمندان و «طرح پروانه» به عنوان بازاری برای عرضه محصولات هنری در سال آینده خبر داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار