آذین بندی، در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی
کد خبر: 1041678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MzG
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، از نصب بیش از ۲۰۰ پایه ستونی مخصوص، به منظور استفاده در آذین بندی و ریسه بندی مناسبتی، در محورهای چهارگانه منتهی به حرم مطهر رضوی خبر داد.

سید محسن رهنمایی با اعلام این خبر اظهار کرد:طی سال های اخیر همواره یکی از مطالبات و دغدغه‌های هیئت های مذهبی، نبود زیرساخت‌های مناسب آذین بندی و ریسه بندی در محورهای منتهی به حرم رضوی بود و این موضوع باعث شده بود تا در مناسبت‌های مذهبی مختلف، نصب ریسه های نوری و پرچم های مناسبتی با محدودیت ها و مشکلات مختلفی مواجه شود.

 وی افزود:طی سال‌های گذشته همواره برای آذین‌بندی های مناسبتی، از ستون‌های برق موجود در این محورها استفاده می‌شد که این اقدام باعث شده بود در برخی موارد، این ستون‌ها به دلیل وزن و کشش بالای آذین بندی ها دچار انحنا و بعضا خطر سقوط قرار گیرد.

 رهنمایی بیان کرد:درهمین راستا و به منظور حل این معضل، پس از بررسی و مطالعات گوناگون و برای تسهیل تبلیغات هیئت های مذهبی، بر اساس الگوی طرح های اسلامی و ایرانی، ستون های فلزی مشخصی طراحی شد تا در مناسبت‌های مختلف علاوه بر ایجاد زیرساخت های مناسب برای نصب آذین بندی و پرچم های مذهبی، از ایمنی قابل قبولی نیز برخوردار باشد.

 وی ادامه داد:این ستون‌ها به تعداد ۲۱۵ عدد در محورهای خیابان امام رضا(ع) ،خیابان شهید نواب صفوی، خیابان آیت الله شیرازی و خیابان طبرسی با ارتفاع ۹ متر و در فواصل ۵۰ متری در حال نصب است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار