۱۴ هزار دستگاه هوشمند آموزشی برای دانش‌آموز ایلامی تأمین می شود
کد خبر: 1041509
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MwX
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
در تفاهم نامه‌ای صورت گرفت.
تفاهم‌نامه تأمین ۱۴ هزار وسیله هوشمند آموزشی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار ایلامی امضا شد.
آزادپور


عصر چهارشنبه در نهمین نشست شورای آموزش‌وپرورش استان ایلام تفاهم‌نامه تأمین ۱۴ هزار تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان ایلام به امضای سید جواد حسینی جانشین وزیر در طرح هدایت و محمد نوذری استاندار ایلام رسید.

سید جواد حسینی در نهمین نشست شورای آموزش‌وپرورش استان ایلام ضمن تبریک بعثت پیامبر اکرم (ص) با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار بیش از ۳ میلیون دانش آموز به هیچ وسیله ارتباطی برای اتصال به شاد دسترسی ندارند، افزود: از این تعداد در استان ایلام ۱۵ هزار دانش‌آموز از فضای مجازی برای آموزش بی‌بهره بودند که حدود ۱۳۰۰ هزار تبلت برای این دانش‌آموزان تهیه شد و در اختیار آن‌ها قرار گرفت، اما هنوز حدود ۱۴ هزار دانش‌آموز کم‌برخوردار این استان به تجهیزات هوشمند آموزشی دسترسی ندارند.

وی گفت: باید تلاش شود برای ۱۴ هزار دانش‌آموز باقیمانده استان ایلام از طریق کمک‌های خیرین، کمک‌های دستگاه‌های اجرایی زمینه آموزش مجازی فراهم شود و به هر میزانی که از منابع مختلف در استان‌ها تجهیزات برای آموزش مجازی تهیه شود از طریق وزارتخانه و از طریق طرح هدایت به همان میزان تجهیزات در اختیار استان‌ها قرار داده می‌شود.

حسینی در پایان تصریح کرد: حرکت اهدای تبلت و وسایل هوشمند به دانش آموزان نیازمند با آغاز طرح هدایت شتاب گرفته است و تاکنون ۲۲۰ هزار تبلت و وسیله هوشمند ارتباطی به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است.

گفتنی است در قالب تفاهم‌نامه امضا شده، اعتبار ۷۰ درصد از ۱۴ هزار تبلت موردنیاز دانش‌آموزان استان ایلام از طریق طرح هدایت و با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد و ۳۰ درصد دیگر اعتبار موردنیاز از طریق استانداری و منابع داخل استانی تأمین می‌شود.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار