سلب 180 پروانه بهره‌برداری معدنی در خراسان رضوی
کد خبر: 1041312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MtM
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبرداد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای فعال کردن معادن راکد استان، طی چند ماه اخیر ۱۸۰ پروانه بهره‌برداری معدنی سلب صلاحیت شده و در مراحل مزایده عمومی قرار گرفته است.

مرتضی اشرفی اظهار کرد:حسب دستور مقامات عالی کشور، معادن راکد باید فعال شده و به چرخه اقتصاد بازگردند که در این راستا از ۹۳۰ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان خراسان رضوی ۴۸۰ پروانه راکد یا نیمه فعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ۶0 مورد از پروانه‌های بهره‌برداری معدنی سلب صلاحیت شده در خراسان رضوی در ۲۳ بهمن ماه به مزایده گذاشته شد،که ۲۰۰ شرکت دارای صلاحیت در این مزایده شرکت کردند، پروانه‌های بهره‌برداری باقیمانده نیز تا پایان امسال به مزایده گذاشته خواهند شد.

وی بیان کرد:احیای معادن راکد به اشتغالزایی و رونق اقتصادی خراسان رضوی کمک شایانی می‌کند که در این راستا ۲۸۰ پروانه یا گواهی اکتشاف معدنی در استان تا پایان سال به مرحله راه‌اندازی خواهد رسید.

 

افزایش تسهیلات گوشت مرغ

اشرفی همچنین مشکلات مربوط به گوشت مرغ و روغن در بازار استان را ناشی از مشکلاتی در بخش توزیع دانست و افزود: تفاوت قیمت کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار در استان‌های مختلف و سوء استفاده برخی افراد ازاین موضوع باعث بروز مشکلاتی در توزیع کالاها شده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد:یکی از مهمترین مشکلات کنونی در حوزه توزیع کالاهای اساسی در خراسان رضوی مربوط به توزیع گوشت مرغ است که تصمیماتی در این خصوص در سطح کلان کشور گرفته شده و ما نیز به صورت جدی پیگیر رفع این مشکل هستیم.

وی گفت:خراسان رضوی در تلاش است تسهیلات بیشتری را در زمینه تامین کالاهای اساسی به دست آورد که در این راستا سهمیه ویژه‌ای از گوشت منجمد مرغ برای این استان جذب شده و هم اینک توزیع آن در مشهد آغاز شده است.

اشرفی افزود: برنامه‌هایی در خصوص افزایش ذخایر استراتژیک از کالاهای اساسی و تامین کالاهایی مانند روغن، برنج و گوشت مرغ از استان‌هایی که در این زمینه مازاد بر نیاز دارند، تدوین شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی الکترونیکی کردن توزیع کالاهای اساسی را از اقدامات خراسان رضوی برای جلوگیری از کمبود و افزایش قیمت و نظارت مطلوب بر شبکه توزیع دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال گسترش الکترونیکی کردن توزیع کالاهای اساسی بتواند از التهابات بازار استان بکاهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار