سروهای کهنسال چوار ایلام قدمتی دیرینه دارند
کد خبر: 1040765
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MkX
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام ؛
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با کارهای آبخیزداری و جنگل کاری، از انقراض سروهای کهنسال چوار ایلام جلوگیری شده است.
آزادپور


رضا احمدی شامگاه پنجشنبه در کارگروه رسانه‌ای کرونا در بستر فضای مجازی اظهار کرد: امسال قرار است ۳۰ هزار هکتار کار زراعت چوب در کشور انجام شود که سهم استان ایلام ۶ هزار هکتار است.

وی افزود: ۲۰ درصد کل طرح زراعت چوب کشور در استان ایلام می‌شود که این مهم در راستای اهداف سازمان جنگل‌های برای حفظ جنگل‌های کشور انجام می‌شود.

احمدی با اشاره به اقدامات منابع طبیعی استان برای حفظ گونه‌های نادر گیاهی در استان، گفت: ایجاد هفت هزار هکتار ذخیره گاه جنگلی در دستور کار منابع طبیعی استان ایلام قرار دارد.

وی گفت: به همین منظور، منابع طبیعی استان ایلام با اقدامات آبخیزداری و جنگل کاری از انقراض درختان سرو کهنسال شهرستان چوار جلوگیری کرده است.

قاچاق چوب در استان وجود ندارد

احمدی با اشاره به تولید نهال استاندارد از لحاظ کمی و کیفی در نهالستان‌های استان، افزود: امسال بیش از ۱۲ میلیون اصله نهال در نهالستان‌های استان تولید شده است.

وی تصریح کرد: این نهال‌های تولید شده دارای ویژگی‌های مختلف بومی، مناسب با شرایط آب و هوایی استان، مقاوم در برابر تنش‌های آبی و…است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: در حال حاضر ۶۴۲ هزار جنگل طبیعی در استان ایلام وجود دارد و طی سال‌های گذشته بیش از ۷۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت در استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: با اقدامات و تلاش‌های بسیار زیاد نیروی‌های منابع طبیعی در ۲۷ منطقه استان ایلام برای حفاظت جنگل‌های استان، خوشبختانه قاچاق چوب در استان وجود ندارد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار