آماده سازی 6 هزار متر مکعب خاک به منظور نوروز 1400
کد خبر: 1040052
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MZ2
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبرداد
مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، ازتولید وآماده سازی ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی غنی ازمواد آلی و تولید شده از ضایعات فضای سبز شهر مشهد، به منظور ایجاد بستر کاشتی مناسب برای گل های فصلی استقبال از بهار ۱۴۰۰ خبر داد.

سید علی اکبر انتظام با بیان این خبر اظهار کرد:شهرداری مشهد در سال‌ های اخیر درزمینه تولید خاک ترکیبی مورد نیاز در فضای سبز شهری، به خودکفایی رسیده و یکی از مهمترین کارکرد های آن استفاده از این نوع خاک ها در گلکاری های استقبال از بهار است.

وی افزود:در همین راستا فرآیند آماده سازی خاک ترکیبی به منظور استفاده درعملیات استقبال از بهار ۱۴۰۰، از اواسط سال جاری شروع شده و همچنان ادامه دارد و بر اساس برنامه‌ریزی ‌های صورت گرفته امسال ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی در گلکاری های سطح شهر استفاده می شود.

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد بیان کرد:تاکنون بیش از ۹۰ درصد خاک مورد نیاز در گلکاری های استقبال از بهار در میان مناطق ۱۳ گانه شهر توزیع شده است و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

انتظام خاطرنشان کرد:درخصوص آماده سازی خاک مورد نیازبرای فلاورباکس های سطح شهر نیز، دو هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاک ترکیبی تهیه شده، تا بستر کاشت مناسبی برای گل های فصلی کاشته شده در این فلاور باکس ها ایجاد شود.

وی اضافه کرد:براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد و برنامه ‌ریزی ‌های انجام شده، مقرر شده است تا کلیه فرآیند های گلکاری، لکه گیری و بازپیرایی فضا های سبز شهر مشهد، تا ۲۰ اسفند ماه به اتمام برسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار