250 میلیارد تومان برای احداث بزرگراه‌های اردبیل اختصاص یافت
کد خبر: 1038949
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MHF
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل:
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سالجاری برای توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل بیش از 250 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، محبوب حیدری در نشست بررسی آخرین وضعیت توسعه راه‌های استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به هزینه سنگین احداث بزرگراه با تأمین اعتبار از سوی دولت تدبیر و امید سعی بر این است تا در سال آینده بخشی از مسیرهای بزرگراهی استان اردبیل آماده افتتاح شود تا ما بتوانیم به تعهداتی که داده‌ایم، به خوبی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: سالانه قرار است 50 تا 60 کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد تا ما در یک برنامه بلند مدت بتوانیم 812 کیلومتر بزرگراه ایمن و مناسبی را برای تردد اهالی استان، گردشگران و مسافران شاهد باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در همه نقاط استان اردبیل احداث بزرگراه و تبدیل راه اصلی به چهار خطه آغاز شده و انتظار می‌رود در سال آینده مجموع بزرگراه‌های افتتاحی استان به بیش از 250 کیلومتر برسد.

حیدری افزود: در استان اردبیل هم اکنون 300 کیلومتر بزرگراه در دست اجراست و 40 کیلومتر نیز به همت کارشناسان و متخصصان حوزه راه و شهرسازی در مرحله مطالعه قرار گرفته و انتظار می‌رود مطالعات برای 310 کیلومتر نیز در سریعترین زمان به سرانجام برسد.

وی ضرورت احداث و توسعه بزرگراه‌ها را در مناطق شمالی و جنوبی این استان یادآور شد و خاطر نشان کرد: اغلب شهرهای مرکزی استان به بزرگراه متصل شدند اما مناطق جنوبی و شمالی استان در یک برنامه‌ریزی پنج ساله باید به تردد ایمن در سایه توسعه بزرگراه‌ها دسترسی پیدا کنند.

حیدری اضافه کرد: سال آینده بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر به صورت کامل و بخشی از بزرگراه رضی – امیرکندی و همچنین پارس‌آباد به سربند به بهره‌برداری خواهد رسید و برای ادامه اجرای پروژه‌ها پیگیری برای تأمین اعتبار مورد نیاز در دستور کار این اداره کل است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: براساس نیازسنجی انجام شده با اولویت طرح‌های بزرگراهی را در استان در حال اجرا داریم و خوشحال هستیم که همه چهار خطه‌های استان دارای ردیف اعتباری ملی می‌باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی