آخرین آمار ویروس کرونا در جهان +جدول
کد خبر: 1038143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M4F
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۴۳۷ هزار و ۸۵۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۴ هزار و ۱۸ نفر جان خود را از دست دادند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۰۷ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۱۶۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۹۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۹ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۷۴۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹۶ هزار و ۸۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۲۱۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۸۳ هزار و ۲۰۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۲ هزار و ۷۶۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۶۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۵ هزار و ۳۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۰ هزار و ۲۷۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۹ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۳۴ هزار و ۹۴۵ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۴ میلیون و ۱۲ هزار و ۷۱۰، ۳ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۱۶۱، ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۲۲، ۳ میلیون و ۲۳ هزار و ۶۰۱ و ۲ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۲۶۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۸۳۷ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۷ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۳۲۳، ۱۰ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۶۲۷ و ۸ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۱۳۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان +جدول

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار