اولین جشنواره عکاسی و نقاشی "ققنوس" در مشهد برگزار می شود
کد خبر: 1037651
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LwJ
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
معاون خدمات شهری مشهد بیان کرد
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از آغاز فراخوان اولین جشنواره عکاسی و نقاشی با هدف حمایت از پرندگان شهر مشهد با عنوان "ققنوس"با محوریت معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد.

مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: حضور پرندگان در محیط‌های شهری همواره یکی از مهم ترین معیارهای زیست پذیری کلانشهرهای دنیا بوده است و مشهد نیز همانند بسیاری از کلانشهرهای توسعه یافته دنیا، طی سال های اخیر در راستای حمایت از پرندگان شهری، اقدامات شاخصی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به نصب آشیانه، دانخوری و آبخوری پرندگان در نقاط مختلف شهری و بوستان های شاخص سطح شهر اشاره کرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد، این سازه ها به طور مطلوبی توسط پرندگان شهری مورد استفاده قرار گرفته است.


وی ادامه داد: گسترش جمعیت پرندگان در محیط های شهری به دلیل اثرات مثبتی که این پرندگان در مبارزه بیولوژیک با بسیاری از آفات دارند، می‌تواند در کاهش استفاده از سموم شیمیایی، موثر واقع شود و در نهایت باعث ارتقای سلامتی شهروندان شود.
یعقوبی ادامه داد: هدف از برگزاری، اولین جشنواره عکاسی و نقاشی "ققنوس"، حمایت از پرندگان شهر مشهد و افزایش آگاهی شهروندان نسبت به مزایای حضور این مخلوقات پروردگار در محیط‌های شهری است.


وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش عکاسی و نقاشی با موضوعات کبوتر حرم، حمایت از پرندگان به ویژه در روزهای سرد زمستانی و پرندگان شهر مشهد برگزار می شود.


معاون شهردار مشهد افزود: علاقه‌مندان در بخش عکاسی در دو سطح حرفه‌ای و موبایلی و در بخش نقاشی در دو سطح بزرگسالان و کودکان، می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.


یعقوبی ادامه داد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت شیوه نامه شرکت در جشنواره و نحوه ارسال آثار، به آدرس اینترنتی معاونت خدمات شهری  مراجعه نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار