شکوفایی اقتصاد فرهنگ موجب ارتقاء سلامت جامعه می‌شود
کد خبر: 1037419
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LsZ
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: شکوفایی اقتصاد فرهنگ علاوه بر رونق اقتصادی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء سلامت جامعه می‌شود.

داود بهبودی  در نشست با هنرمندان و کارگزاران اکسپوی هنری تبریز، افزود: رشد این اقتصاد فقط موجب شکوفایی هنرمند و رونق آثار هنری نمی شود بلکه آثار اجتماعی بسیاری دارد و منجر به انتقال فرهنگ و اشتغالزایی غیرمستقیم می شود.

وی اظهار داشت: هنرمندان از لحاظ فکری و ارزشی قشر پیشتاز جامعه بوده و آینده جوامع را می سازند و اگر این سرمایه های مولد به هر شکلی از دست برود جامعه از هر لحاظ دچار افت می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای ارتقاء جایگاه فرهنگ و هنر،  ۲ مورد از هسته‌های کلیدی دومین سند تدبیر توسعه استان، به «تقویت هویت فرهنگی» و «توسعه اقتصاد فرهنگ» اختصاص دارد تا با تحقق آن ها گام‌های موثری برای حمایت از ساحت فرهنگ و هنر برداشته شود.

بهبودی ادامه داد: زمانی تبریز پایگاه علم و فرهنگ و مکاتب مختلف هنری به شمار می‌رفت ولی دلایل مختلف سیاسی، فرهنگی و تاریخی دست به دست هم داده اند تا وزن تبریز در ساحت های مختلف کاهش یابد.

وی بر لزوم سازماندهی نهادهای مدنی و تشکل های صنفی هنری در استان تاکید کرد و اظهار داشت: وضعیت کنونی تبریز رضایت‌بخش نبوده ولی می توان با برنامه ریزی های موثر، افق و آینده بهتری را برای فرهنگ و هنر استان و این شهر ترسیم کرد.

بهبودی افزود: هنرمند، هنر خلق می کند ولی اثر او خریداری ندارد و فروش آثار هنری همواره با چالش مواجه است چرا که زنجیره ارزش هنر کامل نیست.

در این جلسه جمعی از هنرمندان پیشکسوت و کارگزاران اکسپوی هنری تبریز،  دغدغه‌ها و مسائل مبتلابه این عرصه از جمله کسادی بازار تجارت و انگشت شمار بودن فروشگاه‌های آثار هنری، نبود ردیف اعتباری مشخص برای خرید آثار هنری توسط دستگاه‌های دولتی و مهاجرت هنرمندان استان را ارایه کردند.

برچسب ها: ارتقا ، تبریز ، رشد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار