6 اثر تاریخی خراسان رضوی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید
کد خبر: 1037310
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lqo
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، شش اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

محمدصادق براتی با اعلام این خبر گفت: در دولت دوازدهم یکی از موضوعاتی که با جدیت تمام در حوزه آثار تاریخی منقول و غیر منقول در دستور کار قرار گرفته، موضوع ثبت ملی این آثار بوده که از استعداد فوق العاده‌ای در زمینه جذب گردشگران برخوردار است .


معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته، شش اثر ناب تاریخی  استان شامل سه اثر واقع در شهرستان گناباد از قبیل (خانه چوپانی، خانه قوامی و خانه تقی زاده)، یک اثر در شهرستان بردسکن (درخت کهنسال روستای هدک)، یک اثر در شهرستان باخرز (آبشار زیبا و دیدنی باخرز) و یک اثر در شهرستان سرخس (پاسگاه سرگوش) به فهرست ثبت آثار ملی کشور اضافه شد.


وی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت توجه به ارتقاء بخش گردشگری در حوزه آثار تاریخی تصریح کرد: به ثبت رساندن هر اثر تاریخی و طبیعی نتایجی به دنبال دارد و استان خراسان رضوی به لحاظ زائر پذیر بودن و آثار تاریخی فراوانی که دارد، می‌تواند با جذب گردشگران داخلی و خارجی ارزش اقتصادی فوق العاده‌ای را ایجاد نموده و تاثیرگذاری مناسبی را در شکوفایی اقتصاد زیارت داشته باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار