بیش از نیمی از ایرانیان به واکسن ایرانی کرونا اعتماد دارند
کد خبر: 1037081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ln7
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته در حوزه واکسن کرونا، حاکی از آن است که ۵۸.۸ درصد افراد اعتماد بالایی به واکسن ایرانی کرونا دارند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته در حوزه واکسن کرونا حاکی از آن است که درصد افرادی که حاضر به تزریق واکسن خارجی مورد تأیید وزارت بهداشت هستند از ۵۳ درصد در ابتدای دی ماه به ۴۱ درصد در ابتدای بهمن ماه کاهش یافته است.

نتایج آخرین نظرسنجی "مرکز افکارسنجی ایرانیان" با موضوع پیمایش آگاهی از نگرش و رفتار شهروندان ایرانی درباره بیماری و واکسن کرونا منتشر شد.

این نظرسنجی در دو مقطع هفته اول دی ماه همزمان با انجام مراحل تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا و تلاش دولت برای خرید واکسن خارجی و همچنین هفته آخر دی ماه پس از اعلام موفقیت مراحل اولیه تولید "نخستین واکسن ایرانی کرونا" توسط ستاد اجرایی فرمان امام و بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص منع واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی و حمایت از واکسن داخلی صورت گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: این سنجش در مقطع اول از ۱۰۸۰ نفر نمونه و در مقطع دوم از ۱۰۸۸ نفر نمونه در سطح ملی از بین شهروندان بالای ۱۸ سال به صورت تصادفی صورت گرفته است.

در ابتدای دی ماه ۵۹.۷ درصد پاسخگویان اظهار کرده‌اند که امیدواری زیادی نسبت به تولید واکسن کرونا توسط دانشمندان و شرکت‌های ایرانی دارند و در اواخر دی، این امیدواری به ۶۷.۹ درصد افزایش یافته‌اند.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه این نظرسنجی در خصوص پرسش «از افراد در مورد استفاده از واکسن کرونا در صورت واردات آن از کشور‌های خارجی و تأیید وزارت بهداشت نظر دادند»، است که در نظرسنجی اول ۵۳.۲ درصد اعلام کردند که از آن استفاده خواهند کرد و این میزان در موج دوم به ۴۱.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

در ادامه گزارش آمده: در مقطع اول ۷۲.۲ درصد افراد نمونه مورد مطالعه اظهار داشتند که در صورت تولید واکسن ایرانی کرونا توسط شرکت‌های داخلی و تایید وزارت بهداشت، از آن استفاده خواهند کرد. این میزان در موج دوم به ۷۴.۹ درصد افزایش یافته است.

در این نظرسنجی در خصوص نظر افراد به واکسن‌های کشور‌های مختلف نیز سوال شده که در نظرسنجی ابتدای دی ماه ۵۷.۶ درصد افراد اعتماد بالایی به واکسن ایرانی کرونا دارند.در مقابل ۱۹.۴ درصد به واکسن آمریکایی، ۸.۹ درصد به واکسن چینی، ۱۱.۸ درصد به واکسن روسی، ۲۱.۲ درصد هم به واکسن اروپایی اعتماد بالایی دارند.

همچنین حدود ۴۰ درصد افراد نمونه مورد مطالعه به واکسن‌های کرونایی که توسط کشور‌های مختلف تولید شده‌اند، هیچگونه اعتمادی ندارند. این عدم اعتماد در مورد واکسن ایرانی کرونا ۱۳.۱ درصد است.

این آمار در نظرسنجی دوم، اما با تفاوت‌هایی روبرو شده و در موج دوم ۵۸.۸ درصد افراد اعتماد بالایی به واکسن ایرانی کرونا دارند، در مقابل ۱۳.۴ درصد به واکسن آمریکایی، ۵.۲ درصد به واکسن چینی، ۷.۸ درصد به واکسن روسی، ۱۵.۹ درصد هم به واکسن اروپایی اعتماد بالایی دارند.

همچنین ۵۱.۴، ۵۶.۵، ۴۷.۳ و ۵۰.۵ درصد افراد نمونه مورد مطالعه به واکسن‌های کرونایی کشور‌های آمریکا، چین، روسیه و اروپا هیچگونه اعتمادی ندارند که براساس این نظرسنجی صورت گرفته این عدم اعتماد در مورد واکسن ایرانی کرونا ۱۰.۵ درصد است.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
مجید آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
0
1
عدم اعتماد به واکسن ایرانی 10.5 درصد است در حالیکه تبلیغات بر علیه ایران و واکسنش 100000 درصد است. خب این یعنی عدم اعتماد چند درصد باید باشد و نیست؟
اعتماد 58 درصد است درحالیکه حتی دولت خودمان یک ریال برای تولید و تبلیغ و ... این این واکسن هزینه نکرده است و این یعنی ... بله
مهرنگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
0
2
فقط وکسن ایرانی می زنم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار