وزیر آموزش و پرورش: برنامه‌های درسی را بیشتر تقویت می‌کنیم
کد خبر: 1037074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ln0
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش ما این است برنامه‌های درسی را بیش از پیش تقویت کنیم، اما یک راه میان‌بری هم وجود دارد و آن ظرفیتی است که تشکل‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزی به وجود می‌آورد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نهمین دوره نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب با محوریت گفتمان ایران قوی ناظر به گام دوم انقلاب امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش و حجت‌الاسلام حاجی‌علی‌اکبری، نماینده، ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مجموعه سرچشمه برگزار شد.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار کرد: مسئولیت نظام تعلیم و تربیت افزایش توانمندی انسان‌هاست، اما این توانمندی‌ها تحت تاثیر تحولات تغییر پیدا می‌کند. برخی توسعه را این‌گونه تعریف می‌کنند که ملت در مقابل شرایط متفاوت و تکانه‌ها و فشارها، پایداری و ایستادگی داشته باشد. در جریان انقلاب اسلامی این توانایی حاصل شد و درک آن توسعه پیدا کرد و نیز عرصه ارائه این توانایی‌ها فراهم شد؛ لذا با کمک این پایداری، دانش آموزان از پشت نیمکت‌های مدارس صحنه‌گردان انقلاب اسلامی شدند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مفهوم پایداری و ایستادگی از حیث اینکه نسل جدید را با مفاهیم و عرصه‌هایی آشنا و به آن وارد کرد که کمتر در گذشته به آن‌ها توجه می‌شد و این‌ها به افزایش توانمندی نسل آینده کمک می‌کرد. اینکه در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ بار بر جوانان تاکید کرده‌اند، نشان می‌دهد این قشر در تعمیق هویت ایرانی اسلامی تعیین‌کننده هستند.

وی افزود: دانش‌آموزان ما با توجه به این ویژگی‌ها و اهتمام به توانمندی‌ها می‌توانند نقش‌آفرینان موثری باشند، وقتی فهم جامعه از آینده و دنیا و مناسبات حاکم بر دنیا تغییر می‌کند به تبع توانمندی‌های دیگری ضرورت پیدا می‌کند. تلاش ما این است برنامه‌های درسی و سرفصل‌ها توانمندی‌ها را بیش از پیش تقویت کند، اما یک راه میان‌بری هم وجود دارد و آن ظرفیتی است که تشکل‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزی برای تقویت توانمندی‌ها به وجود آوردند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار