فرار سارقان مسلح بعد از دستبرد به منازل مردم
کد خبر: 1036895
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lk7
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
اعضای یک شبکه سرقت مسلحانه که به خانه‌های شمال و غرب تهران دستبرد می‌زنند تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: شامگاه چهارشنبه هشتم بهمن مأموران پلیس تهران با تماس تلفنی مردی از دستبرد سارقان به خانه‌اش در یکی از خیابان‌های غربی تهران با خبر و راهی محل حادثه شدند.

شاکی در توضیح ماجرا گفت: برای انجام کاری از خانه بیرون رفته بودم تا اینکه دقایقی قبل وقتی به خانه برگشتم دیدم قفل در خانه‌ام تخریب شده است. تمامی وسایل خانه بهم ریخته بود که حکایت از این داشت که سارق یا سارقانی به‌خانه‌ام دستبرد زده و تمام اموال قیمتی‌ام را سرقت کرده‌اند. ابتدا به سراغ گاوصندوق رفتم که دیدم سارقان همه دلار‌ها و طلا‌های داخل آن را سرقت کرده‌اند.

با طرح شکایت مأموران پلیس در نخستین گام دوربین‌های محل حادثه را مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌ها نشان داد سارقان دو مرد مسلح هستند و در حالی که ماسک و نقاب به صورت دارند وارد خانه شاکی شده و اموال او را سرقت کرده‌اند. مأموران پلیس در بررسی‌های بعدی دوربین‌های اطراف محل حادثه دریافتند، سارقان پس از سرقت سوار خودرویی در آن نزدیکی شده که داخل آن سه مرد نقابدار دیگر منتظر آن‌ها بوده‌اند.

بدین ترتیب تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس ویژه سرقت تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کردند.

دومین سرقت مسلحانه

در حالی که ۲۴‌ساعت از حادثه سرقت گذشته بود به مأموران پلیس خبر رسید سارقان این بار هنگام سرقت از خانه دیگری با صاحبخانه روبه‌رو می‌شوند که با تهدید به قتل صاحبخانه موفق می‌شوند مقدار زیادی طلا، دلار و اموال گرانقیمت از خانه او سرقت کنند.

وقتی مأموران به محل حادثه رسیدند شاکی گفت: امشب خانواده‌ام منزل یکی از بستگان دعوت بودند و قرار بود من هم پیش آن‌ها بروم، اما دقایقی قبل برای برداشتن وسیله‌ای به خانه آمدم. وقتی چراغ‌های خانه را روشن کردم ناگهان با دو مرد مسلح نقابدار داخل خانه‌ام روبه‌رو شدم که در حال سرقت از خانه‌ام بودند. قصد داشتم با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک بخواهم، اما آن‌ها اسلحه کلتی روی سرم گذاشتند و من را تهدید به قتل کردند. از ترس دست و پایم به لرزه افتاده‌بود که یکی از آن‌ها دستور داد کلید گاوصندوق و رمز آن را در اختیار آن‌ها قرار دهم. یکی از آن‌ها مدام به دیگری می‌گفت «شلیک کن و او را بکش»، اما من برای نجات جانم کلید گاوصندوق و رمز آن را در اختیار آن‌ها قرار دادم و آن‌ها هم پس از سرقت تمامی اموالم، مرا داخل یکی از اتاق‌ها حبس کردند و بعد به سرعت از محل گریختند تا اینکه دقایقی بعد در را باز کردم و موضوع را به پلیس خبر دادم.

مأموران پلیس در بررسی‌های صحنه حادثه متوجه شدند سارقان همان باند پنج‌نفره سارقان مسلح هستند که چهارشنبه به خانه مرد دیگری دستبرد زده بودند. مأموران در بررسی دوربین‌ها مشاهده کردند که در این سرقت نیز سه نفر از اعضای سارقان به صورت مسلحانه داخل خودرو منتظر همدستان خود بوده و بعد از اینکه دو سارق به آن‌ها ملحق می‌شوند از محل با خودرو فرار می‌کنند.

تیراندازی در سومین سرقت

در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت ۳۰‌دقیقه بعد سومین سرقت مسلحانه سارقان به مأموران پلیس خبر داده شد. مأموران دریافتند باند سارقان مسلح پس از دومین سرقت به خانه دیگری به صورت مسلحانه دستبرد زده و با تهدید اسلحه صاحبخانه را مجبور کرده تا اموال قیمتی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند. همچنین مشخص شد در این سرقت سارقان برای ایجاد رعب و وحشت و ترساندن صاحبخانه اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

شاکی به مأموران پلیس گفت: خانواده‌ام مسافرت بودند و من تنها در خانه بودم که ساعتی قبل به اتاق خواب رفتم و خوابیدم. دقایقی قبل با سر و صدایی از خواب بیدار شدم که دیدم دو مرد مسلح بالای سرم ایستاده‌اند. آن‌ها اسلحه روی شقیقه ام گذاشتند و تهدید کردند مکان نگهداری طلا‌ها و پول‌ها را به آن‌ها نشان دهم. من می‌خواستم در برابر آن‌ها مقاومت کنم که یکی از آن‌ها یک‌تیر هوایی شلیک کرد و من هم که وحشت زده‌بودم و برای نجات جانم تمامی طلا‌ها، پول‌ها و اموال گرانقیمتم را به آن‌ها دادم و بعد آن‌ها نیز فرار کردند. درحالی که مشخص شد سارقان همان اعضای باند پنج نفره هستند کارآگاهان به دستور بازپرس ویژه سرقت تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند قبل از چهارمین سرقت سریالی ادامه دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار