اراضی در مراغه به بیماری ساخت‌وساز غیرمجاز مبتلا شده است
کد خبر: 1036480
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LdQ
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
دادستان:
دادستان عمومی و انقلاب مراغه با انتقاد از وضعیت احداث بناهای فاقد مجوز گفت: اراضی شهری و روستایی این شهرستان به بیماری ساخت‌وسازهای غیرمجاز مبتلا شده است.

نادر نجد در جلسه کارگروه مبارزه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز  این شهرستان افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر  املاک غیرمجاز زیادی به دلیل برخورداری این شهرستان از ظرفیت‌های گردشگری و کشاوزی و نظارت نکردن دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری‌ و جهاد کشاورزی احداث شده است.

وی ادامه داد: تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی باغی و کشاورزی و نیز حفر چاه‌های بدون مجوز در غیاب نظارت جدی دستگاه‌های خدمات‌رسان در مناطق مختلف این شهرستان مشاهده می‌شود.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان باید نظارت جدی بر تخلف‌های مربوط به ساخت‌وسازهای غیرمجاز داشته باشند و به عنوان مدعی‌العموم وارد صحنه شوند.

وی گفت: این دستگاه‌ها نباید به آرای کمیسیون‌های ماده ۹۹ و ۱۰۰ در مناطق روستایی و شهری در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز نگاه انتفاعی و درآمدزایی داشته باشند زیرا بازدارندگی این کمیسیون‌ها باید حفظ شود.

وی افزود: شهرداری‌ها و جهاد کشاورزی باید در مراحل اولیه ساخت واحدهای مسکونی و ساخت و سازهای شهری، فارغ از سلیقه‌ها و گزینش‌ها از بروز تخلف و ساخت خارج از قانون و ضوابط جلوگیری کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه نیز در این جلسه گفت: موقعیت خاص جغرافیایی و ظرفیت‌های کشاورزی این شهرستان و خوش‌نشین بودن بسیاری از مناطق آن، زمینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز توسط برخی افراد سودجو را فراهم کرده است.

سیدعلی موسوی افزود: نبود نظارت‌های دستگاه‌های متولی امر بر ساخت و سازهای غیرقانونی و غیرمجاز در سال های گذشته زمینه ساز بروز تخلفات متعددی در این زمینه شده و برای پیشگیری از بروز تخلف‌ها در ساخت و سازها، باید با عاملان آنها به صورت جدی برخورد شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس یگان‌های پنج‌گانه نظارت بر ساخت‌وسازها با مشارکت فعال دستگاه‌های خدمات‌رسان به صورت مستمر و میدانی از مناطق شهری و روستایی برای برخورد با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

معاون عمراین فرماندار مراغه نیز گفت: شهرداری‌ها در مناطق شهری، بخشداری‌ها در مناطق روستایی، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در اراضی ملی و کشاورزی و نیز امور آب در مسیل و حریم رودخانه‌ها باید با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز برخورد قاطع کنند.

برچسب ها: دادستان ، ساخت ، مراغه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار