خاموشی‌ها شهر‌ها را برای سارقان امن کرده است
کد خبر: 1036450
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lcw
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
پیش‌بینی‌ها در مورد افزایش سرقت‌ها همزمان با خاموشی‌های شبانه به وقوع پیوسته و پلیس تأیید کرده است که خاموشی معابر و بزرگراه‌ها ۱۸‌درصد به میزان سرقت‌ها اضافه کرده‌است، با این حال دولت بدون توجه به کاهش امنیت شبانه، دست به دکمه قطع برق برده و شهر‌ها را برای سارقان امن کرده است.
حسین فصیحی
سرویس حوادث جوان آنلاین: نگرانی از بروز رفتار‌های مجرمانه و کاهش امنیت، همواره مورد توجه ویژه دولت‌ها قرار داشته و از نقاط مرزی تا قلب پایتخت‌ها، هزینه‌های بسیاری برای تأمین امنیت شهروندان صورت می‌گیرد. در کشور ما پلیس مأموریت تأمین عمده‌ترین بخش امنیت را عهده‌دار است که با گسترش فناوری‌های نوین، مبارزه با جرائم نوپدید را هم در دستور کار خود قرار داده است. در چند سال اخیر و همزمان با افزایش سرسام‌آور هزینه‌های زندگی و بی‌تدبیری دولت نسبت به رفع یا مدیریت آسیب‌های ایجاد شده، شیب بروز سرقت سیر صعودی به خود گرفته است.

سردار محمد قنبری، رئیس پلیس‌آگاهی نیروی انتظامی روز گذشته آماری درباره بروز جرائم اعلام کرد و گفت که ۳/ ۹۲ درصد از وقوع کل جرائم مربوط به سرقت است که ۴۸‌درصد آن سرقت‌های خرد و ۴۲‌درصد هم سهم سرقت‌های مهم از جمله سرقت منزل، خودرو و مغازه است. وی گفت که سهم جرائم جنایی از جمله قتل، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف در میان کل جرائم ۴/ ۰ درصد است. سردار قنبری با اشاره به اینکه از ابتدای سال با افزایش ۹‌درصدی سرقت‌ها مواجه هستیم به افزایش کشفیات هم اشاره کرد و گفت که کشفیات پلیس هم ۲/ ۱۶ درصد افزایش داشته است. وی در مورد کشف جرائم جنایی بیان داشت که ۴/ ۹۷ درصد از پرونده‌های قتل و صددرصد پرونده‌های آدم‌ربایی کشف شده که در مجموع جرائم جنایی ۹/ ۹۶‌درصد کشف شده است.

سردار قنبری همچنین با رد تبعیض در پیگیری پرونده‌ها گفت که همه پرونده‌ها از نظر پلیس مهم هستند و پس از تشکیل پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرند. وی در مورد رسیدگی ویژه به پرونده افراد مشهوری مثل هنرمندان و ورزشکاران که به دلیل انتشار در فضای مجازی خبرساز می‌شوند گفت: ما به همه موضوعات با رویکرد «مهم» و «اولویت‌دار» نگاه می‌کنیم و تبعیضی در پیگیری پرونده‌ها و تلاش برای کشفیات نداریم. در پیگیری پرونده‌ها تبعیضی نداریم و پلیس هرگز یک پرونده را به صورت سفارشی دنبال نمی‌کند. رئیس پلیس آگاهی ناجا درباره ارتباط خاموشی معابر و بزرگراه با افزایش سرقت‌ها گفت: در دی‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سرقت‌ها ۱۸‌درصد افزایش داشته و این در حالی است که باید بگویم طی ۱۰‌ماهه سال جاری میزان کل سرقت‌ها افزایش ۹‌درصدی داشته است. سردار قنبری ادامه داد: هر چند که خاموشی معابر و بزرگراه‌ها در افزایش سرقت‌ها به ویژه سرقت‌های خرد تأثیر دارد، اما از زمان اعمال محدودیت‌های کرونایی و با دستور فرمانده نیروی انتظامی تردد اکیپ‌های گشت آگاهی و انتظامی در سطح شهر‌ها به ویژه از ساعت‌۲۱ به بعد افزایش داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار