سهم آموزش و پرورش از محل عوارض دریافتی شهرداری‌ها باید پرداخت شود
کد خبر: 1033747
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KvL
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات، عملکرد دستگاه‌ها درباره سند تحول آموزشی را حسابرسی خواهد کرد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: مهرداد بذرپاش در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش در این وزارتخانه گفت: ظرفیت دیوان محاسبات در خدمت اجرای سند تحول آموزش و پرورش است و بررسی نوع رفتار دیگر دستگاه‌ها در این باره را به عنوان حسابرسی عملکرد آنان؛ در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی افزود: شرایط کرونایی وظایف مظاعفی را بر آموزش و پرورش تحمیل کرده است که قطعا بسترساز تحولات جدیدی در نظام تعلیم و تربیت حتی در دوره پساکرونایی خواهد شد و در شیوه نظارت‌ها هم تحول ایجاد خواهد کرد.

بذرپاش، آموزش و پرورش را دستگاهی آبرومند دانست و با تاکید بر لزوم حفظ آبروی این دستگاه افزود: بنابراین، اگر چه در شکل قانون حسابرسی رعایت خواهیم داشت، اما در روح اجرا و تفاسیر آن قطعا به نفع نظام تعلیم و تربیت عمل خواهیم کرد.

وی همچنین از تشکیل کارگروه مشترک دیوان محاسبات و وزارت آموزش و پرورش از امروز خبر داد و گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد آموزش و پرورش کمترین انحراف را در حسابرسی‌ها داشته است که با عزمی جدی‌تر، قطعا به سمت صفر سوق پیدا خواهد کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور خطاب به مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: در ماه‌های پایانی دولت‌ها، بعضی مدیران دچار محافظه‌کاری ناشی از ترس حسابرسی پس از دوره مدیریت شان می‌شوند؛ از شما درخواست می‌کنم حتما تصمیمات درست را اتخاذ و آن را با دقت عملیاتی کنید. قول می‌دهم در دیوان از تصمیمات صحیح شما حمایت کنیم.

وی افزود: شجاعت و انقلابی گری به معنی رفتار غیرقانونی نیست، بلکه این شاخص‌ها در تصمیم گرفتن و اجرای دقیق و صحیح تکالیف قانونی تا روز پایان حضور در عرصه مدیریت است.

بذرپاش، پیگیری برای اجرای قوانین بر زمین مانده را کمک بعدی دیوان محاسبات دانست و گفت: در مدارس دولتی، سرانه آموزشی دانش آموزان بیش از مدارس غیردولتی است، اما در افکار عمومی نسبت به مدارس دولتی تخریب صورت گرفته که لازم است این ذهنیت بازسازی شود.

رئیس دیوان محاسبات در بخش دیگری از اظهاراتش تاکید کرد: طبق قانون، سهم آموزش و پرورش از محل عوارض دریافتی از شهرداری‌ها باید پرداخت شود. برخی شهرداری‌ها در این موضوع اهمال دارند که رسیدگی خواهد شد.

در این جلسه که با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان این وزارتخانه برگزار شد، آقای بذرپاش از طریق شبکه شاد به طور زنده با مدیران کل این وزارتخانه در استان‌ها گفتگو کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار