اعتراف به قتل همسر اول پس از ازدواج دوم
کد خبر: 1032944
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KiO
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
مرد افغان که ۱۳‌سال قبل همسرش را به قتل رسانده و به افغانستان گریخته‌بود بار دیگر به ایران بازگشت و پس از ازدواج دوم رازش بر ملا شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  اسفند‌سال‌۸۶، مأموران پلیس تهران جسد زن جوانی را حوالی جاده قم کشف کردند که بررسی‌های اولیه نشان داد وی بر اثر ضربه‌های چاقو به قتل رسیده‌است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد جسد متعلق به زن ۲۷‌ساله به نام ناهید است که مدتی قبل از شهرستان آمل به تهران آمده‌بود و پس از‌مدتی همسر مردی افغان به نام صفدر شده بود. با بدست آمدن این اطلاعات صفدر به عنوان اولین مظنون تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه در روند تحقیقات مشخص شد او همزمان با قتل ناپدید شده است.

۱۳‌سال از حادثه گذشت تا اینکه اوایل پاییز امسال زن میانسالی به اداره پلیس رفت و از دامادش که مردی افغان بود شکایت کرد. زن میانسال گفت: دخترم مهسا نام دارد. او مدتی قبل با مرد افغانی به نام صفدر ازدواج کرد، اما شوهرش او را اذیت می‌کند و مدام او را کتک می‌زند. دخترم چند بار قصد جدایی داشت، اما صفدر او را تهدید به مرگ کرد و یکبار ادعا کرده‌است ۱۳‌سال قبل همسرش را کشته است. نگرانم او بلایی سر دخترم بیاورد.

بعد از این توضیحات، مأموران به خانه مرد افغان در پاکدشت ورامین رفتند و صفدر ۵۰ ساله را بازداشت کردند. مرد میانسال به پلیس‌آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. آن مرد با اقرار به قتل همسرش در سال‌۸۶ در شرح ماجرا گفت: برای کار به ایران آمده بودم تا اینکه با ناهید آشنا شدم. او در تهران تنها زندگی می‌کرد تا اینکه با او ازدواج کردم، اما به رفتارهایش مشکوک شدم و فکر کردم قصد خیانت دارد.

چند بار از او خواستم حقیقت را بگوید، اما اهمیتی نمی‌داد. متهم در خصوص قتل گفت: از این وضعیت خسته شده بودم به همین خاطر آخرین بار او را به بهانه تفریح سوار ماشین کردم و راهی جاده قم شدیم. در مسیر دوباره از او خواستم حقیقت را بگوید، اما او شروع به داد و فریاد کرد. آنجا بود که از شدت عصبانیت با چاقو چند ضربه به گردنش زدم و جسدش را در همان جاده قم رها کردم.

او در آخر گفت: بعد از قتل به کشور افغانستان فرار کردم و بعد از چند سال فکر می‌کردم پلیس از دستگیری‌ام ناامید شده است، این شد که دوباره به ایران برگشتم و این بار با مهسا ازدواج کردم، اما با هم اختلاف داشتیم و چند بار با او درگیر شدم.

در یکی از درگیری‌ها برای اینکه او را بترسانم تهدیدش کردم و گفتم قبلاً همسرم را کشته‌ام فکر نمی‌کردم مادر همسرم پیگیر ماجرا شود و راز قتل بعد از ۱۳‌سال برملا شود.

با اقرار‌های مرد افغان، وی بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد، اما اولیای‌دم که ساکن شهرستان آمل بودند درخواسته‌شان را اعلام نکردند به همین خاطر نماینده دادستان در صورت عدم توانایی پرداخت دیه از سوی متهم برای وی درخواست قصاص کرد. به این ترتیب پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا در نوبت رسیدگی متهم در شعبه‌دهم دادگاه محاکمه شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار