افزایش گسترش کرونا با کاهش اشعه ماوراء بنفش
کد خبر: 1032342
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KYg
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
محققان دریافتند تغییرات فصلی در اشعه ماوراء بنفش (UV) موجب تغییر روند گسترش بیماری کووید ۱۹ می‌شود، اما به اندازه فاصله گذاری اجتماعی تاثیر ندارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محققان دانشگاه هاروارد عنوان می‌کنند تغییرات طبیعی در اشعه ماوراءبنفش بر گسترش کووید ۱۹ تأثیر می‌گذارد، اما تأثیر آن در مقایسه با اقدامات پیشگیرانه مانند فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و قرنطینه کم است.

«جاناتان پراکتور»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که بروز کووید ۱۹ ممکن است الگوی فصلی داشته باشد و در زمستان که زمان تاریکی طولانی‌تر از تابستان است، سریع‌تر گسترش می‌یابد.»

در این مطالعه، داده‌های روزانه آب و هوایی و موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در بالغ بر ۳۰۰۰ منطقه در بیش از ۱۷۰ کشور بررسی شد. یافته‌ها نشان داد مورد ابتلاء به کووید ۱۹ در هفته‌های که افراد بیشتر در معرض اشعه ماوراءبنفش بودند به مراتب کمتر بود.

مطالعات اخیر آزمایشگاهی هم نشان داده اند که اشعه ماوراءبنفش موجب غیرفعال شدن کروناویروس بر روی سطوح می‌شود.

محققان در این مطالعه، رابطه بین اشعه ماوراءبنفش و بیماری کووید ۱۹ را از ابتدای شروع پاندمی بررسی کردند. آن‌ها دریافتند تغییر در اشعه ماوراءبنفش در تابستان و زمستان منجر به کاهش ۷ درصدی نرخ گسترش بیماری کووید ۱۹ می‌شود.

در حالیکه این تحقیقات نشان می‌دهد کووید ۱۹ به دلیل تغییر در UV، دارای الگوی فصلی است، اما فصلی بودن کامل کووید ۱۹ به دلیل تأثیرات نامشخص سایر عوامل محیطی مانند دما و رطوبت، نامشخص است.
منبع: مهـــر
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار