باید مراقب باشیم، به خودزنی نرسیم
کد خبر: 1030256
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K12
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
دانشگاهیان ضعف کارکردی احزاب را تحمل می کنند
استاندار آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه فلسفه دانشگاه و دانشجو نقد است، گفت: از نقدهای دانشجویی استقبال می‌کنیم اما باید مراقب بود نقد به تخریب تبدیل نشود که برون‌داد تخریب‌ها ایجاد ناامیدی در جامعه است.

محمدرضا پورمحمدی  در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو با بیان اینکه رونق و حیات دانشگاه با دانشجویان است، اظهار داشت: به‌خاطر کرونا متاسفانه حضور دانشجویان در فضاهای دانشگاهی بسیار کاهش یافته است و به همین دلیل نیز برخی مناسبت‌ها در سکوت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم کیان کشور که خانواده، معلمان و اندیشمندان هستند را مورد هدف قرار داده است، تصریح کرد: اگر امروز دانشمندان هسته‌ای ما ترور می‌شوند برای این است که کیان مملکت را هدف قرار دهند.

پورمحمدی با اشاره به انتقادات دانشجویان از برخی مشکلات، گفت: همه ما ایرادها را خوب می‌دانیم ولی باید مراقب باشیم در بیان انتقادات به خودزنی نرسیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت در حوزه‌های مختلف مدیون دانشگاهیان است، متذکر شد: امروز با وجود تمام تحریم‌ها و تنگناها توانسته‌ایم با تکیه بر توان داخلی سربلند ایستادگی کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دانشگاهیان ما ضعف کارکردی احزاب را تحمل می‌کنند، افزود: متاسفانه دانشگاه به این دلیل که بیدار است، به نافرمانی مدنی متهم می‌شود.

وی با اشاره به نقش احزاب در پیشرفت کشورها، ادامه داد: متاسفانه احزاب در کشور ما فقط در بازه زمانی انتخابات فعال هستند، از این رو ضروری است جامعه از فعالیت تشکل‌های دانشجویی استقبال کند و شما دانشجویان نیز به خاطر تنگناها دلسرد نشوید و کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی برگزار کنید.

پورمحمدی تاکید کرد: اصلاح‌طلب، اصولگرا، انجمن اسلامی و بسیج همگی تشکل‌های درون نظام و دلسوز نظام هستند و باید مراقب تخریب‌ها باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: فعالیت سیاسی باید با قاعده و اصول انجام شود و در انتقادها نباید همه چیز را زیر سوال ببریم.

وی با بیان اینکه مسائل مربوط به دانشگاه باید با ساز و کارهای درون دانشگاهی حل شود، بیان داشت: نیروهای خارج از دانشگاه نباید در مسائل داخلی دانشگاه وارد شوند.

برچسب ها: دانشجو ، استاندار ، ترور
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار