برنامه‌ریزی مجلس برای پاسخ متقابل به ترور شهید «فخری‌زاده»
کد خبر: 1029183
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jjj
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی مجلس مقرر شد که ما پاسخی متقابل به ترور شهید فخری‌زاده دهیم.
 
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت: صبح امروز جلسه غیرعلنی مجلس جهت بررسی ابعاد ترور شهید فخری زاده برگزار شد.

وی افزود: قرار بر این بود که نشست امروز با حضور وزیر اطلاعات تشکیل شود اما طی مذاکره ای که رئیس مجلس با وزیر اطلاعات داشت، تصمیم بر این شد که جلسه به وسیله نمایندگان اداره شود و وزیر اطلاعات در این جلسه حضور نیافت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه غیرعلنی امروز، رئیس مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون های تخصصی مجلس، رئیس مرکز پژوهش های مجلس و همچنین برخی دیگر از نمایندگان، صحبت هایی درباره ترور شهید فخری زاده مطرح کردند که ابهاماتی در این زمینه وجود داشت و تا حدی روشن شد.

فرهنگی گفت: قرار بر این شد که برنامه ریزی و اقدامات دقیقاً در جهت پاسخ متقابل به رفتارهای طرف مقابل باشد چرا که اقدامات تروریست ها بسیار ناپسند است و اقداماتی که دشمنان ما انجام دادند برای آنان مایه شرمسازی است.

وی با بیان اینکه دشمنان شخصیت علمی برجسته و بین المللی ما را با تمهیدات گسترده به شهادت رساندند، گفت: مقرر شد طرحی که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال بررسی است، هر چه سریعتر نهایی و گزارش آن به صحن علنی ارائه شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته با درخواستی که مطابق ماده ۱۰۰ آیین نامه داخلی مجلس صورت گرفت، مقرر شد جلسه فوق العاده ای تشکیل شود و نهایتاً این طرح تا روز چهارشنبه نهایی شود و این گامی است که مجلس شورای اسلامی بر می دارد.

فرهنگی بیان کرد: البته دستگاه های امنیتی و شورای عالی امنیت ملی هم تدابیر و تمهیدات لازم را بر اساس وظایف خود و برای برخورد با این جنایت بزرگ در دستور کار قرار خواهند داد چرا که این جنایت در آستانه جنایت دی ماه و شهادت سردار سلیمانی انجام شده و باید پاسخ متناسب داده شود.

وی تاکید کرد: اقدامات ما باید به گونه ای طراحی شود که نقشه دشمنان را خنثی کند و همچنین باید در راستای تامین منافع ملی گام های موثر را برداریم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: فوریت این طرح در ۱۳ آبان به تصویب مجلس رسیده و اکنون در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است و ابعاد مختلف آن از جمله موضوعات مربوط به تحریم و امنیت ملی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

فرهنگی در پاسخ به سوالی درباره روند برگزاری جلسات علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا به این جمع بندی نرسد که از شرایط سخت کرونایی عبور کرده ایم، این روند ادامه خواهد داشت و جلسات مجلس در سه مکان مختلف و از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می شود.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار