از حزب‌الله آموختم با صهیونیست‌ها مذاکره نکنم
کد خبر: 1028960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jg8
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
اسیر آزادشده فلسطینی بعد از ۱۰۴ روز مقاومت:
اسیر فلسطینی که پس از ۱۰۴ روز اعتصاب غذا و مقاومت، با اراده آهنین خود بر رژیم صهیونیستی پیروز شد و آزادی را در آغوش کشید، گفت که از جنبش حزب‌الله آموخته با اشغالگران صهیونیست مذاکره نکند و حق خود را از آن‌ها بستاند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: رژیم صهیونیستی سرانجام پس از گذشت چند ماه از اعتصاب غذای ماهر الاخرس، اسیر فلسطینی بار دیگر در مقابل فلسطینی‌ها تسلیم شد و روز پنج شنبه او را آزاد کرد. به گزارش شبکه المیادین، الاخرس پس از آزادی از زندان‌های صهیونیستی در سخنانی گفت: «آزادی با مذاکره محقق نمی‌شود، زیرا راه مذاکره توهم و سرابی بیش نیست. از تشکیلات خودگردان می‌خواهم فرآیند اسلو را کنار بگذارد.» الاخرس افزود: «هدف اشغالگران آن است که فلسطینی‌ها با یکدیگر درگیر شوند، اما اجازه تحقق این هدف را نخواهیم داد. ما حاضر به امید بستن به هیچ کسی، حتی رئیس‌جمهور آینده امریکا نیستیم. تا زمان رسیدن به پیروزی، به پایداری ادامه خواهیم داد و اعتصاب غذای من به نام ملت فلسطین بود و این پیروزی را به ملت فلسطین تقدیم می‌کنم.» وی خاطرنشان کرد: «مذاکره با اشغالگران جنایت است و هماهنگی با اشغالگران، لکه ننگی برای تشکیلات خودگردان است. اجازه فتنه‌انگیزی و توطئه علیه ملت فلسطین را نخواهیم داد.» وی تصریح کرد: «بنده احساس می‌کنم که یک پیروزی بزرگ در برابر قوی‌ترین قدرت منطقه خاورمیانه را رقم زدم، ما در سایه پایداری پیروز خواهیم شد و آزادانه و شرافتمندانه زندگی خواهیم کرد.» ماهر الاخرس ۴۹ ساله اهل شهرک سیله الظهر جنین از ۲۷ جولای در مخالفت با بازداشت اداری خود اعتصاب غذا کرده بود. در این مدت دادگاه‌های رژیم صهیونیستی به‌رغم وخامت وضعیت سلامت الاخرس و درخواست نهاد‌های بین‌المللی و حقوقی با توقف سیاست بازداشت اداری، با آزادی او مخالفت می‌کردند. الاخرس که در مقابل صهیونیست‌ها تسلیم نشد و برای ر‌هایی از زندان‌های صهیونیستی حاضر به مذاکره نشد، از درس‌هایی که از جنبش حزب‌الله لبنان آموخته بود، تمجید کرد. به گزارش شبکه المنار، ماهر الاخرس گفت: «مردم لبنان و مقاومت این کشور چیز‌های بسیاری به ما آموخت. آنگاه که سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله به اشغالگران - زمانی که در سال ۲۰۰۰ از او خواستند بر سر خارج شدن و عقب‌نشینی مذاکره کند- گفت همانطور که بدون مذاکره به لبنان آمدید، جنگیدید و ویران کردید، بدون مذاکره نیز خارج خواهید شد. هیچ نوع اعمال فشاری در جهان نمی‌تواند حزب‌الله را وادار به مذاکره کند». الاخرس در ادامه گفت: «من این درس را از آن‌ها آموختم، اینکه هیچ‌گونه مذاکره‌ای با اشغالگران در کار نیست و این مثال را باید الگوی خود قرار دهیم و ما الگوی خود قرار دادیم.» درس الاخرس از مقاومت لبنان درحالی است که حزب‌الله در دو دهه اخیر، نه تنها در مقابل اشغالگران صهیونیستی کوتاه نیامده بلکه با تقویت توان موشکی خود، ترس و وحشت را در بین صهیونیست‌ها ایجاد کرده است. مقامات صهیونیستی بار‌ها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند روزانه ۲ هزار موشک را به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کند و همین مسئله موجی از نگرانی‌ها را در تل‌آویو به همراه داشته است.

تبریک فلسطینی‌ها

گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌های جداگانه، آزادی ماهر الاخرس از زندان‌های رژیم اشغالگر را تبریک گفتند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس روز پنج شنبه گفت: «ما آزادی ماهر الاخرس از زندان صهیونیستی را که یک الگوی تمام عیار در زمینه قدرت و صبر و استقامت فلسطینیان تا زمان تحقق اهداف و آرمان‌های‌شان ارائه کرد، تبریک عرض می‌کنیم.» وی تصریح کرد که این آزاده فلسطینی درماندگی و ناتوانی اشغالگران صهیونیست در زمینه تضعیف اراده پولادین ملت فلسطین را به تصویر کشید. جنبش جهاد اسلامی هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نبرد عزت و کرامت که الاخرس با اعتصاب غذا آن را آغاز کرد، بهترین گواه بر این واقعیت است که ملت فلسطین هرگز تن به خفت و خواری نمی‌دهد و این ملت شیفته آزادی و ر‌هایی از یوغ اشغالگران صهیونیست است. از سوی دیگر، جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز ضمن عرض تبریک و تهنیت به ملت فلسطین و جنبش اسرای فلسطین به مناسبت آزادی این مجاهد فلسطینی پس از یک حماسه‌آفرینی دلاورمردانه، تأکید کرد که الاخرس در سایه پایداری و پایمردی و اعتصاب غذایش و به موازات آن همبستگی گسترده مردمی و محافل بین‌المللی یک پیروزی جدید را برای جنبش اسرای فلسطین علیه زندانبانان صهیونیست رقم زد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار