۱۵۰ هزار نیکوکار پای کار «آجر به آجر»
کد خبر: 1028735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JcV
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه پویش مردمی آجر به آجر ذیل برنامه تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی با هدف جمع‌آوری کمک‌های خرد برای مدرسه‌سازی و ترویج فرهنگ کار خیر شکل گرفته است، گفت: تا کنون حدود ۱۵۰ هزار خیر در این پویش مشارکت کرده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مهراله رخشانی‌مهر گفت: اجرای زیر نظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف برای وزارت آموزش و پرورش و دستگاه‌های ذیربط آن تعریف شده‌است. بر این اساس سازمان نوسازی مدارس کشور با توجه به مأموریت‌های خود به عنوان مسئول اجرای زیر نظام تأمین فضا و تجهیزات در قالب دو طرح تحولی «بسته مشارکت‌های مردمی» و «نظام مکان‌یابی مدارس» در دستور کار امسال خود قرار داده‌است.

وی با تأکید براینکه طرح «آجر به آجر» که در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور رونمایی شد، گفت: در کنار طرح «مکان‌یابی مدارس» که به عنوان یکی از بسته‌های تحولی آموزش و پرورش برای سال جاری معرفی شده‌است؛ در راستای گسترش مشارکت‌های مردمی در حوزه تعلیم و تربیت و تأمین فضا‌های آموزشی آموزش و پرورش با هدف هم‌افزایی و جمع‌سپاری استفاده از کمک‌های اقشار مختلف مردم طرح «آجر به آجر» را نیز طراحی کردیم تا هر فرد با هر اندازه سرمایه، بتواند در امر مدرسه‌سازی مشارکت کند. به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، پویش مردمی آجر به آجر ذیل برنامه تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی با هدف جمع‌آوری کمک‌های خرد برای مدرسه‌سازی و ترویج فرهنگ کار خیر شکل گرفته‌است.

رخشانی‌مهر با عنوان اینکه بسته اجرایی تحولی آجر به آجر متمرکز بر دو محور «فرهنگ سازی» و «جلب مشارکت‌های مردمی» است، گفت: نشر فرهنگ کار خیر در توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی چه بسا مهم‌تر از خود امر مدرسه‌سازی است و اثرات فرهنگی و تربیتی آن در جامعه بسیار گسترده‌تر و ماندگارتر است. وی افزود: اجرای طرح آجر به آجر از اوایل امسال کلید خورد و با راه‌اندازی سایت مهر مدرسه به نشانی http://mehrmadrese. ir/ و کد دستوری #۲۴* امکان شرکت در این پویش مردمی محقق شده و امکان مشارکت از طریق سایت و ربات http://ajorbajor. ir/ نیز فراهم شده‌است. به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، تاکنون خیرینی با اعتبارات خرد حتی به اندازه یک هزار تومان به این پویش پیوسته‌اند و در پویش عاشورایی مهر را با محرم آغاز کنیم، مجموعاً حدود ۱۵۰ هزار خیر در این پویش مشارکت کرده‌اند. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: در پویش آجر به آجر صرفاً کمک‌های نقدی مورد توجه نیست و خیرین با ورود به سامانه مذکور می‌توانند از طریق اهدای زمین و مستغلات یا تجهیزات ساخت مدرسه در این مسیر گام بردارند و از روند ساخت مدرسه‌ای که در ساخت آن کمک می‌کنند هم مطلع شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار