خصوصی‌سازی دستمایه بازی با احساسات و زندگی هواداران
کد خبر: 1028023
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JR1
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
دنیا حیدری
فریب افکار عمومی کم بود، حالا بازی با احساسات، عواطف و شعور مردم نیز به آن اضافه شده است. تعجب نباید کرد. حرف زدن خرجی ندارد، البته برای آن‌ها که در ظاهر اندیشمندانه حرف می‌زنند! وگرنه این بار حرف‌های تکراری و نخ‌نماشده آقایان قرار است برای مردم خرجی هنگفت و سنگین داشته باشد؛ حرف‌هایی که تا همین دیروز همواره هیچ هدفی پشت آن نبوده است، اما امروز می‌تواند هزینه‌های سنگینی را برای مردم در بر داشته باشد.

سال‌هاست دولت‌های مختلف و دولتمردان متعدد لفظ‌های قشنگی می‌آیند از خصوصی شدن سرخابی‌های پایتخت و تأکید می‌کنند به پیشرفت خوب و عالی در این مسیر؛ اینکه کار‌ها دارد با اصول پیش می‌رود، اینکه با اقتصاددان‌ها مشورت شده و پرسپولیس و استقلال با قرار گرفتن در مسیر خصوصی‌سازی مشکلاتشان کم می‌شود و اینکه این همان چیزی است که مردم خواهانش هستند و سعادت در پی دارد، حتی برای فوتبال ایران و دست دولت را از تصمیم‌گیری و دخالت در امور این دو باشگاه کوتاه می‌کند و هزار و یک دلیل در ظاهر قانع‌کننده برای توجیه طولانی شدن مسیری که هر بار گفته می‌شود به زودی به انتها خواهد رسید و هرگز هم نقطه پایان را نمی‌بیند.

این بار، اما وزیر ورزش پا را فراتر گذاشته و با ادعایی تازه از همتایان قبلی خود در بازی با احساسات، عواطف و حتی زندگی مردم و هواداران این دو تیم سبقت گرفته است. سلطانی‌فر که تاکنون هیچ یک از انتخاب‌هایش برای این دو باشگاه اصلح نبوده‌اند و هر بار انتصاب‌هایش در این دو تیم اوضاع سرخابی‌ها را اسفناک‌تر از قبل کرده و هیچ گاه نتوانسته گامی مؤثر یا حتی قابل قبول در مسیر رسیدن پرسپولیس و استقلال به آرامش بردارد، حالا مردم را به خرید سهام این دو باشگاه تشویق می‌کند و مدعی است مردم با خیال راحت سراغ خرید سهام استقلال و پرسپولیس بروند چراکه به زعم او مسیر خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال دارد خوب پیش می‌رود و از آنجا که با دودوتا، چهارتای وزیر بعد از خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس، دولت و وزارت ورزش و جوانان دخالت در اداره دو تیم ندارند و عمدتاً به صورت ارشادی با تشویق سرمایه‌گذاران حمایت خود را برای پایدار شدن روند خصوصی‌سازی دو تیم به صورت مشروط و موقت ادامه می‌دهند و به تدریج و با زمانبندی مناسب این حمایت‌ها کاهش می‌یابد تا دو باشگاه کاملاً به خود متکی شوند، مردم می‌توانند با خیال راحت برای خرید سهام سرخابی‌ها اقدام کنند.

جالب این است که وزیر ورزش که تا به امروز از عهده گماردن یک مدیر کاربلد برای این دو باشگاه برنیامده و نتوانسته است با نظارت درست بر مدیریت این دو باشگاه اندکی هم که شده اوضاع سرخابی‌ها را آرام کند و مانع از فساد روزافزون در آن‌ها شود، چطور با اطمینان خاطر مردم را به خرید سهام پرسپولیس و استقلال تشویق و دعوت می‌کند؟ دو باشگاه بدهکاری که خود نیز از آینده مبهم خود بی‌خبرند.

وزیر گویا نه فقط از اوضاع سرخابی‌ها بی‌اطلاع است که از داستان غم‌انگیز بورس هم خبری ندارد و هیچ نمی‌داند که مردمی که سرمایه‌های خود را برای خرید سهام شرکت‌های معتبر در بورس هزینه کرده بودند، امروز تا چه اندازه پشیمان هستند و متضرر شده‌اند که بر اساس تحلیل‌ها و تصورات خود، هواداران پرسپولیس و استقلال را تشویق می‌کند برای خرید سهام سرخابی‌ها! حال آنکه بعید است نداند بسته شدن پرونده خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال که نه فقط در این دولت که در دولت‌های قبلی نیز بار‌ها و بار‌ها روی آن مانور داده شده بود، کار ساده‌ای نیست که بشود چند ماهه سرانجام خیری برای آن رقم زد، چه رسد به اینکه بتوان مردم را از خرید سهام آن‌ها مطمئن کرد، اما گویا دیگر فریب افکار عمومی به تنهایی جذابیتی ندارد که آقایان حالا بازی با احساسات و زندگی مردم را نیز در پیش گرفته‌اند و آن‌ها را به گام برداشتن در مسیری تشویق می‌کنند که خود نیز نمی‌دانند پایانش به کجا می‌رسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار