اخذ تست انسانی واکسن کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت
کد خبر: 1027644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JKu
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
مخبر خبر داد
مخبر گفت: ۳ مسیر تولید واکسن کرونا به مرحله تست روی میمون‌ها رسیده است و برای اخذ تست انسانی منتظر مجوز وزارت بهداشت هستیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم افتتاح و بهره برداری از خط تولید کیت تشخیص سریع کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار کرد: به گفته مقام معظم رهبری باید در زمینه مقابله با کرونا کار‌های جهادی و انقلابی صورت گیرد.

او با بیان اینکه بسیج عمومی مردم جزء اولین اقدامات ما بود، گفت: گرفتاری‌های ما در ابتدای شیوع کرونا، تأمین ماسک و لباس پزشکی بود و در این راستا هزینه‌هایی انجام شد و خواستیم این اقلام را وارد کنیم، اما از واردات آن جلوگیری شد و پول ما را هم به سختی باز گرداندند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه کمتر از ۲۳ روز تشکیلاتی برای تولید روزانه ۴ میلیون ماسک راه اندازی شد، گفت: تعدادی دستگاه برای تولید ماسک وارد کردیم و تعدادی نیز به دانش بنیان‌ها واگذار شدند تا مهندسی معکوس شوند.

مخبر با بیان اینکه روزی که کارخانه تولید ماسک افتتاح شد، هر عدد ماسک ۵ هزار تومان بود و به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید، گفت: برای تشخیص بیماری کرونا، کار‌های خوبی انجام شد و در این راستا تست سریع و PCR راه اندازی شد و یکجا تحویل وزارت بهداشت شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه در حال حاضر رمدسیویر در کشور‌های خارجی ۱۲۰ دلار قیمت دارد و ما با ۶۰۰ دلار آن را تولید کردیم، گفت: چندی پیش ۱۰ هزار مورد به صورت بلاعوض تحویل وزارت بهداشت شد.

او با بیان اینکه اگر در حال حاضر بیمارستان‌ها مشکل داشته باشند ما بلاعوض به آن‌ها داروی رمدسیویر را تقدیم می‌کنیم و کسی نباید به لحاظ مالی از درمان بیماری محروم بماند.

مخبر درباره تولید داروی‌های درمان کرونا گفت: در درمان کار‌های خوبی انجام شد و برای پلاسما درمانی و شکل‌های دیگر هزینه و تحقیق شده است.

او با بیان اینکه برای تولید واکسن کرونا ۶ مسیر دنبال می‌شود که ۳ مسیر به مرحله تست روی میمون‌ها رسیده است، گفت: برای اخذ تست انسانی منتظر مجوز وزارت بهداشت هستیم.

مخبر با بیان اینکه قطعا دانشمندانی که در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش می‌کنند از دانشمندان هسته‌ای کمتر نیستند، گفت: علاوه بر کشف واکسن ظرفیت تولید آن نیز مهم است.
برچسب ها: واکسن کرونا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار