تولید واکسن کرونا جزو دستاورد‌های دانشمندان ایرانی است
کد خبر: 1027489
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JIP
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
نمکی خبر داد
وزیر بهداشت گفت: تولید واکسن کووید ۱۹ یکی از دستاورد‌های تفکر شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان ایرانی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اولین جلسه بررسی پیشرفت تولید واکسن کرونا در این ایران برگزار شد.
در این‌مراسم سعید نمکی وزیر بهداشت از طریق ویدیو کنفرانش اظهار کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری، بنیاد برکت، شرکت‌های دانش بنیان و سازمان جهانی بهداشت و... در این زمینه با ما همکاری می‌کنند.

او با بیان اینکه بیماری کووید ۱۹ مسیری جدیدی را برای مردم‌جهان رقم‌زد، گفت: کشور ما هم مانند دیگر کشور‌ها درگیر شد.

نمکی ادامه داد: ما با طرح‌های جدیدی که شامل بیمار یابی و تست‌های بیشتر است مسیر جدیدی را در پیش گرفته ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اخیرا تعداد تست‌ها را به روزی ۱۰۰ هزار عدد رسانده ایم، گفت: با توجه به تست‌های داخلی که از اواسط هفته آینده آغاز خواهد شد با بیمار یابی فراوان، قرنطینه زود و مراقبت بیشتر در بیمارستان‌ها امیدواریم از آمار بیماری کاسته شود.

او با بیان اینکه ما تولید واکسن کرونا را همراه با دیگر کشور‌ها شروع کردیم، گفت: تولید این‌واکسن از سه روش در حال پیگیری است.

نمکی با بیان اینکه در این راستا مشارکت و کمک با سازمان جهانی بهداشت و شرکت‌های بین المللی و همکاری انستیتو پاستور هستیم، افزود: در مجموعه‌های بنیاد برکت، انستیتو پاستور و انستیتو رازی تولید واکسن در حال انجام است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این‌مژده را داده ایم که در ساخت واکسن گام بزرگی برداشته ایم، گفت: از ۱۲ شرکت ما ۸ شرکت مراحل موثری دارند و ۴ شرکت وارد مطالعاتی انسانی می‌شوند.

او با بیان اینکه گروهی از همکاران من در شرکت‌های دانش بنیان مطالعات خود را خدمت سازمان جهانی بهداشت ارائه خواهند داد، گفت: مسئله‌ای که مورد حمایت مقام معظم رهبری و ریاست جمهور است توسعه حرکت‌های دانش بنیان و تکیه بر دانشمندان داخلی است.

‌نمکی با بیان اینکه تولید واکسن کووید ۱۹ یکی از دستاورد‌های این تفکر است، گفت: ما در آینده نزدیک جزو یکی از کشور‌های مطرح خواهیم بود و انتظار داریم سازمان جهانی بهداشت ما را در اوج تحریم‌های ظالمانه حمایت کند و ما بتوانیم به عنوان تولیدکننده منطقه‌ای گام‌های موثری را برداریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار