هورمونی که در بهبود کرونا موثر است را بشناسید
کد خبر: 1026739
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J6J
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
محققان دانشگاه تولدو اوهایو در مطالعه‌ای جدید دریافتند که ویژگی‌های ضدالتهابی و ایمن سازی هورمون اُکسی توسین می‌تواند در کنترل بیماری کووید۱۹ موثر باشد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گفته محققان، آسیب به لمفوسیت‌های T در زمان توفان سیتوکینی ناشی از آلودگی به کروناویروس از فاکتور‌های مهمی است که منجر به تشدید بیماری کووید ۱۹ می‌شود.

اما محققان معتقدند استفاده از هورمون اُکسی توسین به صورت وریدی می‌تواند گزینه خوبی برای کمک به درمان کووید ۱۹ باشد. هورمون اُکسی توسین دارای عملکرد ضدالتهابی و سازگاری با سیستم ایمنی است.

هورمون اُکسی توسین توسط هیپوتالاموس تولید شده و از طریق غده هیپوفیز ترشح می‌شود. این هورمون نقش مهمی در فرایند بارداری و زایمان دارد و همچنین به تولیدمثل و عملکرد جنسی کمک می‌کند.

از آنجائیکه این هورمون دارای خواص ضدالتهابی است موجب تحریک عملکرد واکنش ایمنی می‌شود.

تیم تحقیق به بررسی این موضوع پرداخت که آیا این هورمون می‌تواند از توفان سیتوکینی در مراحل اولیه بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کند.

آن‌ها دریافتند آنالوگ اُکسی توسین موسوم به کاربتوسین دارای امضایی مشابه با امضا‌های IL-۶، IL—۱ B، و TNF است. این پروتئین‌ها و نشانگر‌های التهابی از فاکتور‌های اصلی آغازکننده توفان سیتوکینی مرتبط با کووید ۱۹ هستند.

در داخل بدن، این نشانگر‌ها تبدیل به مکانیسمی می‌شوند که می‌توانند مخالف با توفان سیتوکینی عمل کنند. امضای کاربتوسین شبیه به دارو‌های تحت پژوهش ضدویروسی برای کووید ۱۹ است.

همچنین درمان با اُکسی توسین منجر به کاهش میزان افزایش اندوتوکسین در پلاسما می‌شود که نتیجه آن، کاهش فعالیت سیتوکین است.

حال محققان قصد دارند ایمنی و کارآمدی اُکسی توسین درون وریدی را در بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ارزیابی نمایند.
منبع: مهـــر
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار