کلاهبرداری از دختران دم بخت به بهانه سرمایه‌گذاری
کد خبر: 1026543
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J39
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
مجرم سابقه‌دار که با معرفی خودش به عنوان مدیر یکی از شرکت‌های بین‌المللی دختران را با وعده ازدواج فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد، سرانجام بازداشت شد.
حسین فصیحی
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی تهران گفت: چندی قبل شکایت‌های مشابهی علیه مردی فریبکار به پایگاه چهارم پلیس‌آگاهی تهران گزارش شد. بررسی‌های پلیس حکایت از این داشت که مردی فریبکار که از سوی مأموران پلیس چند استان تحت تعقیب است، دختران دم‌بخت را با وعده ازدواج فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کند. یکی از شاکیان که دختری پولدار بود توضیح داد: «چندی قبل با مردی به نام کیوان آشنا شدم که خودش را از مدیران رده بالای یک شرکت بین‌المللی معرفی کرد. مدتی که از آشنایی ما گذشت او به من پیشنهاد ازدواج داد و گفت می‌خواهد همراه خانواده‌اش به خواستگاری‌ام بیاید.» شاکی ادامه داد: «من به حرف‌های کیوان اعتماد کردم و منتظر بودم تا او رسماً از من خواستگاری کند تا اینکه پیشنهاد دیگری هم مطرح کرد و از من خواست ۲۰۰‌میلیون تومان به او بدهم تا با روابطی که دارد یک خودروی خارجی وارد کند که از این راه سود خوبی به جیب بزنم. کیوان همچنین گفت برای اینکه بازرسی اداره‌شان متوجه فعالیت او نشود باید کارت عابربانکم و رمزش را در اختیارش بگذارم که پول را برداشت کند که قبول کردم و با دستگاه کارتخوانی که داشت پول را به حسابش منتقل کردم.»

دختر جوان ادامه داد: «مدتی که گذشت دیگر کیوان به تماس‌هایم جواب نداد و هیچ آدرسی هم از خانه او ندارم تا اینکه فهمیدم او کلاهبردار بوده و متواری شده است که حالا درخواست کمک دارم.»

با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت مأموران راهی شرکت مورد نظر شده و متوجه شدند که کیوان اصلاً در آنجا کار نمی‌کند. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان با بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار متوجه شدند که نام اصلی متهم، سیامک است و او از مجرمان سابقه‌داری است که از سوی پلیس چند استان از جمله استان‌های خراسان رضوی، خوزستان تحت تعقیب است. بعد از کامل شدن تحقیقات در این باره کارآگاهان پلیس موفق شدند مخفیگاه سیامک را در یکی از شهر‌های شمالی شناسایی و روز گذشته او را بازداشت کنند. متهم در بازجویی‌های اولیه به کلاهبرداری اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه‌چهارم پلیس‌آگاهی تهران گفت: پرونده متهم با صدور قرار تأمین برای رسیدگی به سایر اتهام‌ها به دادسرای شهرستان اهواز در استان خوزستان ارجاع شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار