نتایج چهارمین جشنواره ملی مادران قصه گو اعلام شد
کد خبر: 1026195
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IxX
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
تجلیل از برگزیدگان در بخش‌های عمومی و بخش ویژه کرونایی
نتایج چهارمین جشنواره ملی مادران قصه گو در بخش‌های عمومی و بخش ویژه قصه‌های ویژه کرونایی اعلام شد.
به گزارش جوان آنلاین، چهارمین جشنواره مادران قصه گو برای نخستین بار در سطح ملی و با توجه به شیوع بیماری کرونا با استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی برگزار شد.
سید احمد موسوی، دبیر چهارمین جشنواره مادران قصه گو مستقر در فرهنگسرای خاتم (ص) با اعلام این خبر افزود: چهارمین جشنواره مادران قصه گو در شرایطی برگزار شد که در کشور با چالش‌های بیماری کرونا مواجه هستیم و در این فضا مقرر گردید تا این دوره در فضای مجازی و در سطح ملی باشد.
رییس فرهنگسرای خاتم (ص) افزود: جشنواره این دوره در چهار بخش قصه‌های قرآنی و مذهبی، قصه‌های بومی و محلی، قصه‌های آزاد و بخش ویژه قصه‌های کرونایی برگزار شد و تجربه اجرای جشنواره در فضای مجازی، هم برای مجریان و هم برای مخاطبین این رویداد، تجربه‌ای جالب و در نوع خود مفید و اثرگذار بود.
موسوی ترویج فرهنگ مطالعه در خانواده با استفاده از قصه گویی را مهم‌ترین ضرورت و هدف این جشنواره ذکر کرد و افزود: انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و سنت‌های اسلامی ایرانی به کودکان به صورت غیر مستقیم، آموزش مفاهیم مربوط به سبک زندگی با زبان قصه برای کودکان، فراهم آوردن زمینه‌های ارتباط و ایجاد انس و الفت بیشتر بین اعضاء خانواده با ابزار قصه گویی از جمله اهداف و رویکرد‌های این دوره از جشنواره بود.
گفتنی است مصطفی رحماندوست، جلال رحمانیان و پروین پناهی داوری چهارمین جشنواره ملی مادران قصه گو را برعهده داشتند و بر اساس آرای آنان نتایج جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام می‌شود:
- در بخش قصه گویی قرآنی و مذهبی مژگان حاجی آبادی از شهر ری استان تهران با قصه حضرت عزیر نبی علیه السلام.
- در بخش بخش قصه‌های بومی محلی فاطمه محمودی از استان آذربایجان شرقی، شهر میانه با دوقصه به زبان ترکی و فارسی و اعظم السادات ابطحیان مهرجردی از استان تهران با قصه خدا بده شانس به لهجه یزدی.
- در بخش قصه‌های آزاد فاطمه محمودی با چهار قصه از استان آذربایجان شرقی شهر میانه، زینب رنجبر با قصه یک شروع قشنگ و مهناز کریمی از شهر تهران با قصه مشکل زرافه ای.
- در بخش قصه‌های کرونایی خانم طاهره حاج حسینی از استان یزد شهر یزد با قصه درخانه بمانیم و صبا لیلایی با قصه مداد رنگی قرمز کرونایی.
فاطمه محمودی از استان آذربایجان شرقی شهر میانه به عنوان برگزیده ویژه این دوره از جشنواره معرفی شد و همچنین به دلیل استقبال گروه سنی کودک و خردسال از این جشنواره، هیأت داوران انتخاب ویژه خود را به قصه گویی خانم دیانا سلطانی با قصه ببر و دارکوب اختصاص داد.
برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی مادران قصه گو با جوایز نقدی و اهدای لوح ویژه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
دبیرخانه مرکزی چهارمین جشنواره ملی مادران قصه گو به نشانی: تهران، بزرگراه آیت ا... سعیدی، خیابان پژاند، خیابان شیرودی، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم (ص) با شماره تماس: ۷-۶۶۲۰۷۰۶۵ پاسخگوی شهروندان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار