نامگذاری خیابان نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد
کد خبر: 1025141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IgX
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
خلیل آبادی درباره پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو در تهران توضیح داد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو به دلیل اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت مکرون رئیس جمهور فرانسه از آن اظهار کرد: هیچ انسانی حق ندارد با کاریکاتور به اعتقادات دیگران ضربه بزند.

وی افزود: حضرت امام (ره) زمانی که به فرانسه تبعید و در شهر نوفل لوشاتو سکونت داشتند، خیابانی در تهران برای گرامیداشت بنیانگذار انقلاب به نام نوفل لوشاتو نامگذاری شد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: نامگذاری نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد و هیچ لطمه‌ای به ما وارد نمی‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نمی‌توان احساسات خود نسبت به پیامبر مهربانی‌ها را در تغییر نام نوفل لوشاتو نشان داد، افزود: با اقدامات فرهنگی دیگر می‌توان میزان انزجار خود درباره اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن را نشان داد.

وی گفت: یکی از اقدامات رسانه‌ای و فرهنگی مناسب در پاسخ به این عمل ناپسند، نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه بود که ایشان در این نامه می‌فرمایند که اگر کسی هولوکاست را انکار کند، جرم است، ولی اگر کسی پیامبر اکرم (ص) را انکار کند، جرم نیست؟!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار