روسیه به عواقب تحریم‌های آمریکا هشدار داد
کد خبر: 1024337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ITZ
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
روسیه هشدار داد اگر آمریکا بخواهد پروژه گازی نورد استریم ۲ را تحریم کند ۱۲۰ شرکت اروپایی و آمریکایی از آن متضرر خواهند شد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: روسیه نسبت به عواقب تحریم آمریکا علیه پروژه گازی نورد استریم ۲ هشدار داد و اعلام کرد اگر واشنگتن بخواهد به تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم ۲ که توسط روسیه هدایت می‌شود ادامه دهد، بسیاری از قرارداد‌های غربی و سرمایه‌گذاران آن‌ها آسیب خواهند دید.

روسیه اعلام کرده در صورتی که تحریم‌های آمریکا علیه این پروژه اعمال شود، بیش از ۱۲۰ شرکت از ۱۲ کشور اروپایی متضرر می‌شوند. این خط لوله قرار است عرضه گاز به کشور آلمان و دیگر کشور‌های اروپایی را تا ۵۵ میلیارد مترمکعب در سال تأمین کند. مجری این طرح گفته است: پیش از اجرای این پروژه، تمام مقررات مربوطه اخذ شده است و ۹۴ درصد اجرائیات خط لوله مربوط به زیر آب تکمیل شده و قرار است این خط لوله ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر از ۲۴۶۰ کیلومتر آن زیر آب اجرا شود.

این بیانیه روسیه ۲۴ ساعت پس از آنکه دولت آمریکا اعلام کرده تحریم‌ها علیه این کشور را بیشتر خواهد کرد مطرح شده است. پیش از این روسیه این اقدام آمریکا را محکوم کرده بود، به طوری که دیمیتری پسکوف آن را عین دشمنی آمریکا مطرح کرده بود. پسکوف چنین اقدامات از سوی آمریکا را سیاست مخرب و مقدمه‌ای بر اعمال محدودیت علیه روسیه دانسته و این اقدامات را بر روابط مسکو و واشنگتن یک فاکتور منفی معرفی کرده بود.

منبع: فارس
برچسب ها: روسیه ، تحریم ، آمریکا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار