کاهش ۲۰ درصدی درآمد‌های شهرداری در ۶ ماهه امسال نسبت به سال گذشته
کد خبر: 1024059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IP5
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
خزانه دار شورای شهر تهران با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی درآمدهای۶ ماهه امسال نسبت به سال ۹۸ تأکید کرد: شهردار و همکارانش اهتمام بیشتری برای کاهش عدم تعادل منابع و مصارف داشته باشند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سیدحسن رسولی درباره حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران (شش ماهه سال ۱۳۹۹)، اظهار کرد: در بخش عملکرد حساب درآمد، شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی شش ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۵ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان اقدام کند. طی این دوره شش ماهه مبلغ ۹ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان معادل ۶۲ درصد درآمد کسب کرده است. طی شش ماهه مذکور کسری عملکرد ۵ هزار و ۸۰۹ میلیارد تومان معادل ۳۸ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: از کل درآمد شش ماهه مبلغ ۲ هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان معادل ۳۱ درصد آن درآمد پایدار و ۶۹ درصد آن درآمد ناپایدار است.

خزانه‌دار شورای شهر تهران درباره عملکرد هزینه‌ای نیز گفت: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۱۳ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان هزینه کند. طی دوره مذکور مبلغ ۹ هزار و ۶۱۳ میلیارد تومان (۷۰ درصد) هزینه در دفاتر ثبت شده است که از این مبلغ ۹۷ درصد آن به صورت پرداخت‌های نقدی است و ۳ درصد آن غیرنقدی بوده یعنی همانند پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۹ انجام شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه شهریور ماه اظهار کرد: در بخش عملکرد حساب درآمد، شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده است، در برش عملکردی شهریور ماه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۲ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان اقدام کند. در این ماه مبلغ هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان معادل ۷۱ درصد درآمد کسب شده است. از کل درآمد شهریور مبلغ ۶۹۵ هزار میلیارد تومان معادل ۳۸ درصد آن درآمد پایدار و ۶۲ درصد آن درآمد ناپایدار است.

رسولی درباره عملکرد هزینه‌ای نیز اعلام کرد: شهرداری تهران در شهریور تا سقف دو هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان اجازه هزینه‌کرد داشته که با اعلام مبلغ هزار و ۶۶۷ میلیارد تومان در شهریور ماه تقریباً معادل ۷۳ درصد مصارف خود را منظور و ثبت کرده که از این مبلغ ۹۷ درصد آن پرداخت‌های نقدی است و ۳ درصد آن غیرنقدی است.

وی در تحلیل و ارزیابی حساب و درآمد و هزینه شش ماه شهرداری در سال جاری گفت: بودجه مصوب شش دوازدهم سال ۹۸ مبلغ ۹ هزار و ۴۱۴ تومان بوده است که از این مبلغ ۷ هزار و ۶۹۰ تومان آن معادل ۸۲ درصد درآمد کسب شده و در سال ۹۹ بودجه مصوب شش دوازدهم مبلغ ۱۵ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان است که مبلغ ۹ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان معادل ۶۲ درصد درصد آن درآمد کسب شده است؛ بنابراین کسب درآمد، نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و از ۸۲ درصد در سال ۹۸ به ۶۲ درصد در سال جاری رسیده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: هر چند کاهش ۲۰ درصدی کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل، به دلیل رکود پیش آمده در فضای کسب و کار و همچنین افزایش ۳۸ درصدی بودجه مصوب شش دوازدهم سال جاری نسبت به سال گذشته برسد، اما بروز این دو عامل نه‌تن‌ها از آقای شهردار و همکاران رفع تکلیف نمی‌کند بلکه اهتمام آنان به کاهش عدم تعادل منابع و مصارف را مضاعف می‌کند.

خزانه‌دار شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: از تلاش‌های دو حوزه معاونت شهرسازی و معماری و معاونت مالی و اقتصاد شهری که در شهریورماه موفق به کسب ۷۱ درصد درآمد مصوب شده‌اند، قدردانی می‌کنم. انتظار دارم این روند افزایشی کسب درآمد در نیمه دوم سال جاری به گونه‌ای مدیریت و تداوم یابد که امکان برقراری تعادل کامل درآمد- هزینه را فراهم کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، افزود: از کل درآمد شش ماهه ۳۱ درصد آن درآمد پایدار و ۶۹ درصد آن درآمد ناپایدار است. در مدت مشابه سال گذشته از کل درآمد وصولی ۳۵ درصد آن از درآمد پایدار و ۶۵ درصد آن از درآمد ناپایدار حاصل شده است. درآمد پایدار نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشته است. همچنین از کل درآمد شهریورماه ۳۸ درصد آن درآمد پایدار و ۶۲ درصد آن درآمد ناپایدار است.

رسولی اعلام کرد: در گزارش ارائه شده، هزینه‌های شش ماهه ۹۷ درصد نقدی است و از ۲۰ درصد بودجه غیرنقد فقط ۳ درصد تحقق یافته است؛ لذا کمافی‌السابق برطرف کردن موانع موجود و عملیاتی شدن کل ۲۰ درصد منابع غیرنقد را در شش ماهه دوم سال انتظار داریم.

وی همچنین اعلام کرد: من و آقای امامی نقشی در رتبه بندی شهردار بر اساس درآمد نداریم. ساده کردن مسایل پیچیده در بیان با ادبیات گرد کار آسانی است، اما علمای علم مدیریت تفویض اختیار را بخش بسیار جزئی از مدیریت کارآمد می‌دانند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار