۲.۵کیلومتر از جاده اصفهان-چادگان آماده بهره‌برداری شد
کد خبر: 1023868
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IM0
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:
علیرضا قاری قرآن خبرداد: روکش آسفالت ۲.۵ کیلومتر از محور اصفهان-چادگان اتمام یافته و پس از خط کشی آن در روز دوشنبه می‌توان آن را مورد بهره‌برداریقرار گرفت.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در راستای ایمن‌سازی مسیر، رفع نقاط حادثه خیز و کاهش تصادفات محور اصفهان-چادگان، آسفالت گرم بخشی از این محور انجام شد.

وی با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر این محور در سنوات گذشته بهره‌برداری شده است اذعان داشت: این جاده با مشارکت شهرداری چادگان و سازمان عمران زاینده‌رود از سنوات قبل در حال ساخت است که متأسفانه مدتی متوقف مانده بود. و امسال بخشی از آن راه‌اندازی شد؛ اما تکمیل کل آن نیازمند اعتبار بالایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه کل پروژه ۷ هزار و ۵۰۰ متر است. گفت: طبق تعریفِ قرارداد، نقطه شروع؛ از حدود ۷ کیلومتری دهکده چادگان به طرف اصفهان است که روکش آسفالت ۲.۵ کیلومتر آن در حال حاضر انجام شده و تابلوها و علائم ایمنی نیز در دو روز گذشته با اعتبار هزینه شده ۳ میلیارد ریال نصب شده‌ است.

وی تصریح کرد: در حوزه تیران ۸ کیلومتر از محور تا گردنه سرخ بعد از روستای گلاب طراحی و برآورد آن به میزان ۲۳ میلیارد تومان انجام شده است؛ ولی هیچگونه اعتباری برای آن دیده نشده است و از بعد روستای گلاب تا بالای گردنه به طول ۵ کیلومتر که کلا محور عوض می‌شود و به یال شمالی و به صورت ۴ خطه طراحی خواهد شد که برآورد آن به میزان ۳۵ میلیارد تومان انجام شده است ولی فاقد اعتبار است.

قاری‌قرآن افزود: خط‌کشی بخش آسفالت شده محور اصفهان-چادگان روز دوشنبه انجام می‌شود و می‌توان آن را مورد بهره‌برداری قرار داد. هرچند نیوجرسی‌های آن هم در قالب قرارداد با پیمانکار است که در حین بازگشایی و بهره‌برداری می‌بایست بین دو محور نصب شود.

وی خاطرنشان کرد: جهت پنج کیلومتر باقیمانده این پروژه با برآورد ۸ میلیارد ودویست میلیون تومان عملیات آن تا اجرای سابگرید و تکمیل ابنیه فنی به جز سه مورد انجام شده که اخیرا با پیگیری‌های بعمل آمده برای آن اعتبار اخذ شده است.

قاری‌قرآن در پایان آورده است: در مجموع برای احداث و تکمیل کل محور به اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان نیاز است که نه در بودجه استانی و نه در بودجه ملی ملی دیده نشده است که در این زمینه پیگیر تأمین اعتبار و اجرای آن هستیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار