ویروس کرونا در برخی افراد مانند مُسَکِن عمل می‌کند!
کد خبر: 1022783
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I4V
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
یک تحقیق ویروس‌شناسی جدید از شباهت عملکرد ویروی کویید ۱۹ با "مسکن‌های موضعی" خبر می‌دهد که باعث به وجود آمدن پدیده ناقلان بی علامت ویروس می‌شود!
سرویس جامعه جوان آنلاین: یک تحقیق ویروس‌شناسی در دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که عملکرد ویروس کووید ۱۹ شبیه به عملکرد مُسَکِن در بدن است که از بروز سریع و متناسب علائم بیماری جلوگیری می‌کند و پدیده بازنمایی واکنش ویروس در بدن را به تأخیر می‌اندازد.

در واقع وقتی ویروس مانند مسکن مانع از بروز علائم بیماری می‌شود، پدیده ناقل بی‌علامت را به وجود آورده و فرد بی‌اطلاع از ابتلای به بیماری باعث گسترش بیشتر ویروس در سطح جامعه می‌شود.

همین پدیده باعث شده که نیمی از مبتلایان به کرونا، بی‌علامت بوده یا علائم خفیفی داشته باشند که باز هم به شیوع بیشتر ویروس در جامعه کمک می‌کند؛ همین افراد بی‌علامت به دلیل فقدان اطلاع از درگیری دلیل اصلی گسترش بیش از حد ویروس در جامعه هستند.

فقدان درد یا فشار بیماری در این افراد مانع از جدی گرفتن آن می‌شود حال آن که پس از انتقال بیماری به دیگران ویروس منتقل شده می‌تواند برای فرد دریافت‌کننده خطرناکتر باشد.

این عملکرد ویروس ناشی از عملکرد "پروتئین اسپایک" در ویروس کرونا است که مانند مسکن نمی‌گذارد سیگنال‌های بیماری و درد به مغز منتقل شود و این فرآیند زیستی بدن را خاموش می‌کند!
منبع: تسنيم
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار